T, 29.11.2022

Maxima kauplustes saab täita 47 Järvamaa lapse jõulusoovid

Merit Männi
, ajakirjanik
Maxima kauplustes saab täita 47 Järvamaa lapse jõulusoovid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Inglipuu Maxima kaupluses.
Inglipuu Maxima kaupluses. Foto: Elmo Riig
  • Laste kingisoovid jõuavad Inglipuudel17. novembrist 8. detsembrini

Pühadeperiood koos saabuva rõõmuga jõuluvana kingikotist pole enam mägede taga ning taaskord sai hoo sisse Maxima heategevuslik „Inglipuu“ kampaania, mis mõeldud neile lastele, kelle juurde jõuluvana ühel või teisel põhjusel ei jõuagi.

Maxima koostöös linnade-valdade sotsiaaltöötajatega ja Eesti lasterikaste perede liiduga kogusid kokku 2000 Eesti lapse kingisoovid, mille täitmisel saab kaasa aidata igaüks. Järvamaa Maxima kauplustes ripuvad inglipuudel kokku 47 lapse kingisoovid. 

„Inglipuud on heade inimeste abil toonud viimase enam kui kümne aasta jooksul jõulurõõmu ligi 20 000 tublile ja heale lapsele üle Eesti, kelle kingikott oleks muidu tühjaks jäänud. Ka sel aastal on 47 meie kaupluses Eesti eri piirkondades Inglipuud, millel olevaid laste kingisoove täites saab abiks olla just oma kodukoha lapsele,“ rääkis heategevusprojekti eestvedaja Janne Laik Maximast.

Igal Inglipuu sedelil on kirjas lapse nimi, tema vanus ja kingisoov. Heategevusliku ettevõtmise kauaaegne patroon lauljanna Gerli Padar paneb inimestele südamele, et kingisoovi puult võttes ostja kingi kas kohe või järgmise poeskäiguga soetaks ning kaupluse infoletti antaks. "Nii saame olla kindlad, et kõik kingid – olgu selleks mõni mänguasi, arendav mäng, koolitarve või ka soe riideese kenasti jõuludeks lasteni jõuavad," lisas ta.

Kuna suurperede lapsed on harjunud õdede-vendadega mänguasju, koolitarbeid ning ka kingitusi jagama, siis seda suurem on rõõm ja üllatus, kui laps leiab kuusepuu alt päris enda kingituse

Koostöös linnade ja valdade sotsiaaltöötajatega on Inglipuudele kogutud 1500 lapse jõuluunistused, neile lisandub 500 soovi Eesti lasterikaste liidu peredest, milles kasvab neli või enam õde-venda. „Iga laps unistab ja loodab, et tema salajane jõulusoov täitub. Kuna suurperede lapsed on harjunud õdede-vendadega mänguasju, koolitarbeid ning ka kingitusi jagama, siis seda suurem on rõõm ja üllatus, kui laps leiab kuusepuu alt päris enda kingituse,“ ütles Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap.

Laste kingisoovid jõuavad 17. novembrist 8. detsembrini Inglipuudele Maxima 47 kaupluses üle Eesti. Kingisoovi täitmiseks pole vaja teha muud kui valida Inglipuult lapse jõuluunistus ning jätta seejärel ostetud kingitus soovi korral ka pakkimata kujul poe infoletti või kassasse. Ka võib soovitud kingi ise valmistada ning tuua see tagasi just sellesse Maximasse, kust kingisoov võetud. Inglipuude asukohad leiab veebilehelt www.maxima.ee/inglipuu.

Märksõnad
Tagasi üles