Siili tapmises süüdistatud noored esitasid oma versiooni, mis toob loo lõpplahendusse pöörde

Copy
Oma koduaias või tänaval kohatud siili ei pea tingimata toitma, sest suvel leiab ta rikkaliku toidulaua ka mujalt.
Oma koduaias või tänaval kohatud siili ei pea tingimata toitma, sest suvel leiab ta rikkaliku toidulaua ka mujalt. Foto: Dmitri Kotjuh

Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) korraldatud internetihääletusel valiti 2020. aasta kõige loomavaenulikumaks teoks Paide poiste jalgpallimäng siiliga, mille käigus loom tapeti julmal viisil. Nüüd on teada ka selle loo lõpplahendus. 

Paide politseijaoskonna juht Margus Toomsalu ütles, et kriminaalmenetluse käigus vestlesid nad nii sündmuse juures viibinud kui ka videole jäänud noortega. "Noorte sõnul leidsid nad surnud looma, kellega lubamatul moel ümber käisid," selgitas ta. "Kaasasime uurimisse Maaülikooli veterinaari, kelle hinnangul ei ole võimalik jäädvustuse põhjal öelda, kas loom oli sellel hetkel elus või surnud. Seadus kaitseb looma julma kohtlemise juhtumi puhul elusolendit ja kogutud infole tuginedes lõpetasime kriminaalmenetluse."

"Inimese ja politseinikuna on mul aga raske mõista, mis võis noori sellist tegu toime panema ajendada," nentis ta. "Noored ei osanud selgitada, miks nad nii tegid, kuid nad mõistavad oma viga ja kahetsevad oma tegu.“

Tagasi üles