L, 3.06.2023

Eesti mees tervise üle ei kurda ja töötab kõrge eani

Kuido Saarpuu
Facebook Twitter
Comments
Tänavuse meestepäeva teemaks on muuhulgas meeste sõnaõigus pere planeerimisel.
Tänavuse meestepäeva teemaks on muuhulgas meeste sõnaõigus pere planeerimisel. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Eesti mehed on oma tervise osas positiivselt häälestatud ja seda toetab ka nende iga aastaga kasvav oodatav eluiga. Meestepäeva puhul vaatasime, millised näitajad veel mehi iseloomustavad.

 

Eesti meeste 10 kõige populaarsemat nime on Aleksandr, Vladimir, Sergei, Andrei, Aleksei, Martin, Andres, Igor, Dmitri ja Toomas.

Eelmisel aastal oli meeste oodatav eluiga sünnihetkel 74,41 aastat ja sellest tervena elada jäänud aastate arv 54,1. Sel aastal uuriti meeste hinnangut oma terviseseisundile ja 61,3% vastanutest hindasid seda väga heaks või heaks. Enamik mehi ei ole oma igapäevastes tegevustes tervisest tingituna piiratud. Naistega võrreldes olid mehed oma tervise osas positiivsemalt häälestatud.

Meeste tööelu iseloomustab kõrge tööhõive määr just 25–49-aastaste seas. Selle aasta kolmandas kvartalis oli meeste tööhõive määr küll eelmise aastaga võrreldes veidi vähenenud, aga siiski oli see kõrge just keskeas meeste seas. Noortest ehk 15–24-aastastest töötas 34,1%, 25–49-aastastest 88,2% ja 50–74-aastastest 59,4%.

Eesti meeste 10 kõige populaarsemat nime on Aleksandr, Vladimir, Sergei, Andrei, Aleksei, Martin, Andres, Igor, Dmitri ja Toomas.

Meestest suur osa, täpsemalt 24 400 töötasid selle aasta kolmandas kvartalis kõrgtehnoloogilise tööstuse ja teadmistemahuka kõrgtehnoloogilise teeninduse valdkonnas. Osaajaga töötas meestest 27 100 ehk veidi vähem kui eelmisel aastal. Kaugtööd tegid mehed aga varasemast rohkem – seda võimalust kasutas neist kokku 69 500. 

Kõige enam teenivad mehed finants- ja kindlustustegevuse, info ja side ning energeetika tegevusaladel. Meeste palgad on kõigil tegevusaladel naiste omadest kõrgemad, palgalõhe uuringu kohaselt on erandiks vaid veonduse ja laonduse valdkond.

Selle aasta andmete põhjal tarbib internetti kasutavatest meestest 48% seda uudiste, ajalehtede ja/või ajakirjade lugemiseks. Eesti meestest ligikaudu 241 000 on e-kaubanduse kasutajad ja neist kolmandik internetist vähemalt 500 euro eest tellinud. Kõige enam soetasid mehed internetist kindlustuspoliise.

Möödunud aastal tegid mehed välismaale kokku 254 000 ööbimisega tööreisi, mis on võrreldes naistega ligikaudu 100 000 reisi rohkem. Meestest 8207 kasutasid isapuhkust.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles