Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Järvamaa lasterikkad said tublisti kodutoetust

Maksutulu laekumine on mullusest parem. FOTO: Arvo Meeks

KredExi kodutoetust said sel aastal 259 kolme- ja enamalapselist vähekindlustatud peret, kokku kasvab nendes peredes 954 last. Ühtekokku eraldati tänavu toetusteks ligi 3,1 miljonit eurot. Kokku on KredEx 14 aasta jooksul parandanud ligi 17 000 lapse elamistingimusi.

 
Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sel aastal sai toetust kuni 10 000 eurot, sealjuures korduval taotlemisel 3-4 lapsega pered kuni 5000 eurot, viie ja enama lapsega pered kuni 10 000 eurot. Tänavu oli keskmine toetussumma 9516 eurot. Peredele, kelle elamistingimused vajavad olulist parandamist, on hindamiskomisjoni ettepanekul võimalik eraldada ka suuremat toetust. Sel aastal oli selliseid toetusi peredele 3, millest suuremad ulatusid suurima võimaliku 18 000 euroni. Kõige rohkem toetuse saajaid elab Ida-Virumaal (36), Harjumaal (34) ja Tartumaal (32).

JÄRVAMAA PERED

KredExi kommunikatsioonijuht Joonas Kerge ütles, et Järvamaalt sai toetust kaheksa peret ning nendes peredes kasvab kokku 34 last.

Keskmine toetussumma Järvamaa perede lõikes oli 8705 eurot. Kolm pere küsis toetust eluaseme soetamiseks, neli peret renoveerimiseks ning üks pere eluaseme püstitamiseks.

Tagasi üles
Back