T, 30.05.2023

Kõige alus on pere

Lauri Läänemets
, riigikogu liige, Sotsiaaldemokraatlik Erakond
Facebook Twitter
Comments
Lauri Läänemets
Lauri Läänemets Foto: Dmitri Kotjuh

Kriisi leevenduse keskmes peaks tervise kõrval olema perede toimetuleku tagamine, eriti kui koolid võivad jääda suletuks ja töökohad kaovad. Selle asemel soovitakse aga suunata kogu Eesti tähelepanu aprilli lõpuni referendumile, kus kõik osalejad saavad petta, nii «jah» kui ka «ei» vastajad.Me kipume unustama, et kõige alus on perekond ja vaieldamatult on meile oluline iga Eesti pere. Olgu seal lapsega ema ja isa, ema ja vanaema, kaks ema või üks isa. Loodetavasti on igal inimesel keegi, keda oma perekonnaks pidada, seda ka üksi elaval eakal inimesel.

Sest nii nagu eesti keel, kultuur ja rahvus sõltub Eesti perede käekäigust, nii on ka abielu eeldus inimeste soov luua pere. Viimasel ajal on räägitud palju sellest, kui oluline on abielu või kui oluline on selle määratlemine põhiseaduses. Kuid silmapiirilt on täiesti kadunud Eesti pere, mis on tegelikult kõige selle aluseks ja ilma milleta ei ole meil ka ühtegi abielu.

Põhiseadus üksi ei tõsta lastetoetusi, referendum ei taga perede toimetulekut, ei tee riigieelarvet. Need otsused tehakse sõltumata seadustest, sõltumata rahvahääletustest ja just igapäevaotsustel on peredele, seal kasvavatele lastele kõige suurem mõju. Seda eriti kriisi ajal.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles