T, 3.10.2023

Aravetel sularahaautomaadi plahvatama pannud mehed tabati

Järva Teataja
Facebook
Comments
Kolmapäeva öösel avanes Aravetel tavatu vaatepilt - Meie kaupluse seinas, kus varem asus pangaautomaat, laiutas auk. Purunenud olid ka kaupluse aknad.
Kolmapäeva öösel avanes Aravetel tavatu vaatepilt - Meie kaupluse seinas, kus varem asus pangaautomaat, laiutas auk. Purunenud olid ka kaupluse aknad. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

2018. aasta 16. mail Järvamaal Aravete alevikus aset leidnud sularahaautomaadi varguse kriminaalasjas kuulutati mullu kevadel tagaotsitavaks kaks meest: 33-aastane Moldova ja 33-aastane Bulgaaria kodanik. Hilissügisel tabati mehed Ukrainas ja ootavad väljaandmist Eestile. 

Lääne ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Kaido Tuulemäe kinnitas, et Aravete ja Suure-Jaani sularahaautomaatide ründamise tõttu kuulutati kahtlustatavad üle Euroopa tagaotsitavateks juba möödunud aasta kevadel. "Novembris peeti nad Ukrainas kinni," sõnas ta. "Tegu on kolmekümnendates eluaastates välismaalastega, keda Eestis varem karistatud ei ole, küll aga on nad kokku puutunud õiguskaitseasutustega mujal Euroopas. Taotleme kahtlustatavate üleandmist Eestile, kuid nad ei ole veel siia saabunud ning neid ei ole siin kriminaalasjaga seoses üle kuulatud. Uurimine jätkub."

Eesti Ekspress kirjutas, et nendeks meesteks on Anatoli Terzi Moldovast ja Evgheni Iusiumbeli Bulgaariast.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles