Teeolud muutuvad taas keeruliseks – palju lund, tuisk ja jäävihm

Järva Teataja
Copy
Tihe lumesadu ja tuisk muudab liiklusolud ohtlikuks.
Tihe lumesadu ja tuisk muudab liiklusolud ohtlikuks. Foto: Margus Ansu

Transpordiamet hoiatab, et kolmapäeva õhtupoolikul ja neljapäeval muutuvad teeolud keeruliseks tiheda lumesaju, tuisu ja jäite tõttu.

Riigi Ilmateenistus hoiatab, et täna õhtul jõuab tihe lumesadu saartele ja sealt edasi mandrile. Lisaks on oodata tuule tugevnemist ja tuisku. Järgmise ööpäeva jooksul võib lund lisanduda kohati kuni 15 cm.

21. jaanuari öösel õhutemperatuurid tõusevad ning lumesadu läheb saartel ja Lääne-Eestis üle lörtsiks ja vihmaks. Suur on ka jäävihma oht üle Eesti, mistõttu peavad liiklejad olema väga ettevaatlikud.

„Meie esmane ülesanne on hoida põhimaanteed puhtad, mistõttu tuleb valmis olla, et kõrval- ja tugimaanteede puhastamisega võib enam aega minna ning sõiduolud on kõikjal keerulised,“ ütles Transpordiameti maanteehoiu teenistuse direktor Raido Randmaa. „Palume liiklejatel olla ettevaatlikud, võimalusel püsida kodus ning vältida liiklusesse minekut.“

Transpordiamet kinnitab, et kõik riigiteede hooldust tegevad ettevõtjad tegelevad lume- ja libedustõrjega, ent sellele vaatamata võivad teed järsku libedaks muutuda. Seetõttu on õige sõidukiiruse ja -stiili valimine eriti oluline. Lubatud suurim sõidukiirus ei ole liiklejatele kohustuslik. Pimedal ja märjal ajal liigeldes tuleb hoida ohutut pikivahet ning vältida ohtlikke manöövreid.

Tee- ja sõiduolusid saab jälgida portaalist tarktee.ee.

Riigi ilmateenistus on halvenevate ilmaolude tõttu kogu riigile ka esimese taseme hoiatuse andnud. 

Esimese taseme hoiatus
Esimese taseme hoiatus Foto: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Kolmapäeva õhtul jõuab tihe lumesadu saartele ja levib edasi mandrile. Tuulepuhangud ulatuvad sisemaal 12, rannikul 15–18 m/s ning ühes sajuga on tuisku, mis piirab oluliselt nähtavust.

Neljapäeva öösel laieneb tuisuilm üle maa. Saartel läheb pärast keskööd sadu üle lörtsiks ja vihmaks. Lühiajaliselt võib tulla ka jäävihma. Teedele tekib jäide! Hommikupoolikul läheb sadu üle lörtsiks ja vihmaks mandri lääneosas, pärastlõunal Kesk- ja Lõuna-Eestis, õhtul asendub lumi lörtsiga ka Kirde-Eestis.

Tagasi üles