K, 8.02.2023

Viirus paneb koguperelavastuse pausile

Kuido Saarpuu
Viirus paneb koguperelavastuse pausile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hetk Paide teatri koguperelavastusest «Blablabla».
Hetk Paide teatri koguperelavastusest «Blablabla». Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Paide Teater annab teada, et veebruari alguses toimuma pidanud "Blablabla" etendused jäävad koroonaviiruse laialdase leviku tõttu ära. ​Piletite tagasiostu info: harri@paideteater.ee

«Blablabla» keskmes on keel ja kõik, mida sellega teha saab. Lavastajate Eva Kolditsa ja Anne Türnpu selgitust mööda käib laval sõnamängulistes värsslugudes ringi Blablabla, kes suudab sõnadega korda saata uskumatuid asju. Leiab aset keeleolümpia, kus tähed, sõnad ja laused üksteisega mõõtu võtavad. Tegutseb nimekirjamees, kes püüab kõik maailmanähtused nimekirjadesse rivistada, ja juhtub veel palju muud hämmastavat.

Teatrirahva meelest sobib «Blablabla» kõigile lastele alates viiendast eluaastast. Aga mitte ainult lastele! Etendusele on oodatud ka 25aastane vanem vend, 55aastane nooruslik vanaisa ja muidugi vaarvanaema, kel aastaid juba 505.

Kaasa teevad Paide teatri näitlejad, helikujunduse on Jaan Pehkilt, valguskujundus Airi Eraselt ja kunstnik on Kairi Mändla.

Paide teatri juht Harri Ausmaa on Järva Teatajale "Blablabla" kohta öelnud, et hea perelavastus on selline, mis pakub elamuse nii lapsele kui ka neile, kel lapsepõlv on juba selja taha jäänud. «Elukogemusele vastavalt avanevad ka lavastuse tahud ja tasandid,» lisas ta.

Märksõnad
Tagasi üles