Saada vihje

Uuskasutuskeskus: Seisma jäänud asjad saada uuele ringile

Copy
Uuskasutuskeskus
Uuskasutuskeskus Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Aasta alguses antakse endale mitmesuguseid lubadusi, kuidas ennast ja maailma paremaks teha. Jaanuari lõpuks hakkavad hoogsamad ideed vaibuma, ent terve aasta seisab veel ees. Üks lihtsamaid viise end liigutada ning ühtlasi head teha on pisut kodu kraamida ja üleliigseks muutunud, kuid ikka veel heas korras asjad uuesti ringlusse saata.

Uuskasutuskeskuse talvise kampaania eesmärk on juhtida inimeste tähelepanu sellele, et häid asju ei visataks ära. Uuskasutuskeskus võtab vastu puhtaid ja terveid rõivaid, jalatseid, mänguasju, heas korras raamatuid, töökorras kodutehnikat, tervet mööblit, nõusid, kodusisustust, spordi- ja hobitarbeid. Saada seisma jäänud heas korras asjad uuele ringile, sest neist võib olla kellelegi veel palju rõõmu!

„Oleme tähele pannud, et inimesed leiavad pühade ja aastavahetuse ajal mahti lisaks perega koos ajaveetmisele ka kodusid korrastada. Kõik vana soovitakse jätta maha vanasse aastasse, samuti muudavad kingitusena saadud uued asjad mõned esemed koduses majapidamises liigseks. Mõnigi kord võib neid asju näha prügikastis või selle kõrvale asetatuna, kuid kahjuks sealt ei pruugi hea asi leida teed uue kasutajani. Paneme inimestele südamele, et heas korras asi ei peaks lõpetama prügikastis, vaid selle võiks uuesti kasutusse saata,“ rääkis Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu.

Uuskasutuskeskus kogub teise ringi asju annetustena Eesti inimestelt ning suunab need siis uuesti ringlusse. "Selleks, et uuskasutamine oleks kättesaadav kodukoha läheduses, avame keskusi üle Eesti. Lisaks teeme kaubikuga kogumisringe, et annetamine oleks mugavam. Uuskasutuskeskus päästab aastas sadu tonne korralikke asju prügimäele saatmisest," märkis Paakspuu.

Uuskasutuskeskuse talvise kampaania eesmärk on juhtida inimeste tähelepanu sellele, et häid asju ei visataks ära. Uuskasutuskeskus võtab vastu puhtaid ja terveid rõivaid, jalatseid, mänguasju, heas korras raamatuid, töökorras kodutehnikat, tervet mööblit, nõusid, kodusisustust, spordi- ja hobitarbeid.

Annetusi saab tuua kõikidesse Uuskasutuskeskuse kauplustesse lahtiolekuaegadel. Suurematele esemetele nagu mööbel või mahukam kodutehnika saab Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Paides järele kutsuda Uuskasutuskeskuse kaubiku. Selleks tuleb annetatavast esemest teha foto ja see koos kontaktandmetega saata kaubik@uuskasutus.ee. Tasub teada, et kui kaubik on juba järele kutsutud, siis saab kaasa anda ka muud majapidamises üleliigseks muutunud heas korras asjad.

Miks annetada?

* Tuues pikalt koduses majapidamises seisma jäänud asja ära, väldid selle jõudmist lõpuks prügimäele.

* Annetades asjad, mida tegelikult igapäevaselt ei kasuta, saad koju ruumi juurde.

* Teed heateo nii endale kui ka keskkonnale. Üheskoos hoiame Eestimaa puhtamana.

* Paljudel ei ole võimalik täiesti uut asja osta, seega Sinu annetatud ese võib olla kellegi teise jaoks ainuke võimalus.

Uuskasutuskeskus sordib kõik annetatud asjad ja suunab seejärel heas korras esemed uuesti ringlusse. Osa asju läheb abivajajatele, suurem osa aga sõbralike hindadega müüki. Isemajandava mittetulundusühinguna katab Uuskasutuskeskus annetuste müüki panekuga poodide tegevuskulud ja laienemise üle Eesti. Koos peagi avatava kauplusega Sõpruse puiesteel on Uuskasutuskeskusel üle Eesti 15 poodi, lisaks e-pood aadressil pood.uuskasutus.ee.

Uuskasutuskeskus on mittetulundusühing, mille eesmärk on teha uuskasutus kõikidele Eesti inimestele kättesaadavaks. Uuskasutuskeskus tegeleb uuskasutuse edendamisega peamiselt kahel viisil, suunates puhtad ja kasutuskõlblikud asjad uuesti ringlusesse ning otsides võimalusi, kuidas vanadele asjadele uus elu anda. Vaata lisaks www.uuskasutus.ee.

Tagasi üles