L, 1.04.2023

Unustatud maalid vapimärgi kavaleridest tulid päevavalgele

Urmas Glase
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Paide muusika- ja teatrimaja direktor Martha-Beryl Grauberg lubab kolme Järvamaa vapimärgi kavaleri taasavastatud maalid panna vabariigi aastapäevani galeriisse vaatamiseks välja.
Paide muusika- ja teatrimaja direktor Martha-Beryl Grauberg lubab kolme Järvamaa vapimärgi kavaleri taasavastatud maalid panna vabariigi aastapäevani galeriisse vaatamiseks välja. Foto: Dmitri Kotjuh

Paar nädalat tagasi, Paidest pärit kunstniku Ants Viidalepa 100. sünniaastapäeva ajal, tõi Paide muusika- ja teatrimaja lava- ja valgusmeister Janek Lehtpuu panipaigast päevavalgele kolm kunstniku tehtud maali Järvamaa esimeste vapimärkide kavaleridest ja ütles kolleegidele: «Hakkame tähistama!»

Direktor Martha-Beryl Grauberg sõnas, et temale oli see paras üllatus, kuigi inimesed maja peal mäletasid, et need maalid kuskil olevat.

Suurtel portreemaalidel on Järvamaa vapimärgi kolm esimest, 1998. aasta kavaleri: loodusteadlane Jaan Eilart, põllumees Alar Ainumäe ja kultuurihoidja Herbert Last. Signatuurid maalidel viitavad, et Viidalepp on need maalinud 1999. ja 2000. aastal.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles