E, 30.01.2023

Tuludeklaratsiooni esitamisega ei maksa kiirustada

Mis on olulisemad muudatused tulude deklareerimisel?
Silja Vilbu
Tuludeklaratsiooni esitamisega ei maksa kiirustada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Peeter Langovits

Kuu keskpaigas avanes võimalus esitada eelmise aasta tuludeklaratsiooni ning teisipäeva lõuna seisuga oli seda võimalust Järvamaal kasutanud juba mitu tuhat inimest. Maksu- ja tolliameti teenindusbüroos tuludeklaratsiooni esitavatel inimestel tuleb esialgu arvestada järjekordade ja maskikandmise kohustusega.

Tulude deklareerimise aeg algas 15. veebruaril ja kestab 30. aprillini. Enim makstud tulumaksu hakatakse tagastama alates 26. veebruarist elektrooniliselt tulu deklareerinutele ja alates 19. märtsist paberil deklaratsiooni esitanutele. Juhul kui deklaratsioon ei vaja kontrolli või ei tule esitada täiendavaid dokumente, tagastatakse enim makstud tulumaks paari nädala jooksul. Lõplik tähtaeg nii tulumaksu tagastamiseks kui ka juurde maksmiseks on 1. oktoober.

Maksu- ja tolliameti kommunikatsiooniosakonna juhataja Gea Otsa ütles, et eelmisel aastal (2019. aasta tulud) esitati Järvamaal 16 524 tuludeklaratsiooni, tagastati 4,3 miljonit eurot enim makstud tulumaksu ja juurde tuli maksta 850 000 eurot.

Märksõnad
Tagasi üles