Kõik me mäletame vana-aasta õhtust lõbusat Tujurikkuja saadet, kus elamisloa saanud sajad „vene investorid“ hüppasid kitsas ruumis üles alla ja ajasid „bisnist“. Kõik oli elamislubadega justkui juriidiliselt korras. Nii meie, kui ka ilmselt väga paljude türikate tuju on aga päriselt rikutud, sest me ei usu, et Türi vallale oleks hea märk, kui seda juhib volikogu esimehena inimene, kes on tegelikult ainult fiktiivselt Türi valla elanik. Türi ei vaja kindlasti endale juhti, kes ei ole enda asjadest tõtt rääkinud ja on ainult formaalselt seaduskuulekas. Nii, nagu ei saa lugeda küsitava elamisloaga vene ärimehi mingiteks tõsisteks investoriteks, ei saa ka fiktiivne türilane olla volikogu juhiks ja valla esindusisikuks.
Meie valimisnimekirjas ei olnud ühtegi inimest, kes nõustunuks hääletama Jaan Arvolat Türi volikogu esimeheks. Olgugi, et seda nõudis Jaani järjekordne tipppoliitikust eestkostja, kohaliku Reformierakonna estvedaja Tõnis Kõiv. Ja sealt see Türi võimuliidu laguneminegi algas. Siiski soovime saada selgeid vastuseid küsimustele:
1. Miks ei pidanud Jaan Arvola võimalikuks rääkida meedias tõtt sellest, et ta oli rohkem kui kahe aasta jooksul registreeritud Türile Kungla tänavale, kus ta tegelikult ei peatunud?
2. Kas vastab tõele asjaolu, et Jaan Arvola ei viibinud 31. Juulil 2009. aastal (viimane võimalik päev registrikande muutmiseks, et osaleda valimistel) Eestis vaid puhkas välismaal?
3. Kas Jaan Arvola arvates on lisaks juriidilistele olulised ka eetilised kategooriad kui pürgitakse valla esindusisiku ametisse?
4. Kuidas mõistab Jaan Arvola Põhiseaduses sätestatud mõistet omavalitsuse püsielanikust: kas see on rohkem nagu rahvastikuregistri kande moodi või tähendab see elanikku, kes ka päriselt elab selles omavalitsuses?
Türi Vallavolikogu liikmed: Theo Aasa; Tiiu Aasavelt; Piret Lai; Viivika Lepp; Reet Länkur; Jaanus Marrandi; Toomas Marrandi; Vello Ohu