Kool peab oluliseks sisseastumiskatsetele tulnutega silmast-silma vestluse pidamist

Merit Männi
, ajakirjanik
Copy
Väikese printsi stipendiumi allkirjastamine Türi ühisgümnaasiumis
Väikese printsi stipendiumi allkirjastamine Türi ühisgümnaasiumis Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Tavapäraselt valmistuvad maakonna gümnaasiumid vastu võtma sel kevadel põhikooli lõpetanuid, kes soovivad oma gümnaasiumihariduse saada kodumaakonnas.

Türi ühisgümnaasiumi direktor Katrin Puusepp sõnas, et aprilli lõpul toimuvate vastuvõtukatsete ettevalmistustega on alustatud ka TÜGis.

Direktori sõnul on koolis filmimisel väiksed videoklipid, milles tutvustatakse erinevaid õppesuundi ning koolielu, see on alternatiiviks igakevadistele lahtiste uste päevadele, mida tänavu loomulikult korraldada ei saa. „Neid klippe hakkame siis sotsiaalmeedias levitama,” märkis ta.

Vestlusvoorud tulevaste gümnasistidega loodetakse koolijuhi sõnul aga maha pidada siiski näost-näkku kohtudes ja ta avaldas lootust, et aprilli lõpul olukord seda ka võimaldab. Õpilastega vestlemist peab Puusepp väga oluliseks. Veebi teel toimuv vestlus tema hinnangul vahetut suhtlust siiski sajaprotsendiliselt ei asenda. „Eelmisel aastal me vestlusi ei pidanud, õpilastel tuli täita veebiküsimustik ja esitada põhikooli lõputunnistus. Nüüd on kümnendike pealt tegelikult näha, kui oluline on tegelikult see vestluse osa, et last suunata kui ta ehk pole oma valikus päris kindel,” selgitas Puusepp.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles