E, 3.10.2022

Õnnelik kohavalik autos päästis elu

Tiit Reinberg
Õnnelik kohavalik autos päästis elu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Neljapäeval kell 17.50 teatati häirekeskusele raskest liiklusõnnetusest Roosna-Alliku – Järva-Jaani tee 6. kilomeetril.

Sündmuskohal selgus, et Järva vallas Kagavere külas sõitis sõiduauto Kia teelt välja vastu puud. Autos oli kolm inimest. Autot juhtinud 56-aastane viidi kiirabiga Paide haiglasse, kuid autos tagaistmel istunud kaks reisijat arstiabi ei vajanud.

Auto põrkas vastu suurt puud kõrvalistuja ukse kohaga ja kokkupõrge oli nii tugev, et kui keegi oleks juhi kõrval istunud, siis suure tõenäosusega poleks ta eluga pääsenud, sest see koht autost sai kõvasti kannatada. Seega tuleb kahel tagaistmel viibinud reisijal õnne tänada, et kumbki neist juhi kõrvale ei istunud.

Sündmuskohal viibinud ajakirjanik kirjeldas, et teel oli pinnatuisku ja seetõttu oli sõidutee kohati libe.

Tuleval ööl ja hommikul on oodata tugevat tuult ja lumesadu. Politsei soovitab liikluses olla väga tähelepanelik ja võimalusel vältimatud sõidud edasi lükata.

Politsei- ja Piirivalveameti operatiivjuht Aivar Alavere sõnul tuleb turvaliseks liiklemiseks ja avariide vältimiseks valida ilmastikuoludele vastav sõidukiirus ja varuda kohale jõudmiseks aega. „Lumesadu mõjutab ka nähtavust ning seetõttu tuleb liikluses olla eriti hoolas. Politseinikud on väljas suurematel teedel ja asulates liiklust rahustamas. Ohutus algab aga igast inimesest - arvestage liikluses teistega, hoidke pikivahet, vältige möödasõite ning võtke hoog maha,“ soovitas PPA operatiivjuht.

„Hommikuks võivad teed muutuda ohtlikult libedaks. Juhul kui talverehvid on juba suviste vastu vahetatud, siis tuleks auto koju jätta ja liiklemiseks leida mõni muu võimalus,“ ütles Alavere.

Märksõnad
Tagasi üles