R, 24.03.2023

Positiivne koroonaproov tõi jalgpallikoondisesse paraja kaose

Kuido Saarpuu
Positiivne koroonaproov tõi jalgpallikoondisesse paraja kaose
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Paide linnameeskonna koosseis 2021. aasta hooajaks.
Andre Frolov (kapten)
Keskpoolkaitsja
Eelmine klubi: FC Flora
Paide linnameeskonna koosseis 2021. aasta hooajaks. Andre Frolov (kapten) Keskpoolkaitsja Eelmine klubi: FC Flora Foto: Albert Kerstna/Stuudio24

Nädalavahetusel anti teada, et märtsi lõpus peetavatel A-koondise mängudel liituvad Paide linnameeskonnast rahvuskoondisega ründaja Henri Anier ja keskpoolkaitsja Sergei Mošnikov ja kutse koondisesse teenisid ka värvavavaht Mihkel Aksalu ja äärekaitsja Hindrek Ojamaa.

Nüüd annab Eesti jalgpalli liit infot, et meeste koondis kogunes esmaspäeval, et valmistuda eesolevateks mängudeks Tšehhi, Valgevene ja Rootsiga. Positiivne koroonaviiruse proov muutis viimasel hetkel koondise koosseisu.

Koondise mängijaid ja personali testiti laupäeval ja pühapäeval veendumaks, et kokku tulevate inimeste hulgas ei ole ühtegi koroonapositiivset. Kõik proovid osutusid negatiivseks ja koondis kogunes esmaspäeval.

Esmaspäeval läbisid kõik mängijad ja personali liikmed seoses Poolasse reisimisega mängueelse kohustusliku koroonaviiruse testi, kus üks proov osutus positiivseks.

Koondise mängijaid ja personali testiti laupäeval ja pühapäeval veendumaks, et kokku tulevate inimeste hulgas ei ole ühtegi koroonapositiivset. Kõik proovid osutusid negatiivseks ja koondis kogunes esmaspäeval.

Koondise mängijad ja personali liikmed on positiivse proovi andnud mängija lähikontaksed ja peavad viibima 10 päeva eneseisolatsioonis, millest on vabastatud need, kes on koroonaviiruse varem läbi põdenud. Info positiivse proovi kohta saabus esmaspäeva õhtul veidi enne kella 21, mis tähendas, et hilistel õhtu- ja öötundidel tuli korraldada ümber koondise tegevus ja päevakava.

Täielikult muutus koondise personal ja olulisel määral koondise koosseis, kuhu treenerid nimetasid võrreldes varasemaga kümme uut mängijat. Kõik lisandunud mängijad ja personali liikmed andsid kell 1 öösel koroonaviiruse proovi, mille vastused saabusid hommikul kell 7-ks ja olid negatiivsed.

Hilisõhtul ei õnnestunud ühendust saada Markus Jürgensoni, Pavel Marini, Martin Kase ja Rocco Robert Sheiniga, kes seetõttu ei andnud öösel koroonaviiruse proovi. Jürgenson ja Kase andsid hommikul koroonaviiruse proovi ja nende liitumine selgub pärast selle tulemust.

Erinevatel põhjustel ei saa koondise liituda Siim Luts, Karl Jakob Hein, Karol Mets, Nikita Baranov, Karl Mööl, Artur Pikk, Joonas Tamm, Trevor Elhi, Hindrek Ojamaa, Henri Järvelaid, Sergei Mošnikov, Mattias Käit, Vladislav Kreida, Brent Lepistu, Erik Sorga, Vlasiy Sinyavskiy, Henrik Ojamaa, Marko Meerits, Ken Kallaste, Sergei Zenjov, Georgi Tunjov, Markus Soomets, Taijo Teniste, Martin Miller ja Markkus Seppik.

Seega on hetkeseisuga neljast Paide linnameeskonna mängumehest koondise koosseisus alles jäänud kolm- Henri Anier, Mihkel Aksalu ja uue lisandununa Andre Frolov.

Koondist asub märtsikuistel mängudel ajutiselt juhendama Eesti rekordinternatsionaal Martin Reim, abitreeneritena liituvad Janno Kivisild ja Ats Sillaste. Väravavahtide treener on sellel kogunemisel Säreverest pärit Andrus Lukjanov.

Eesti koondis võõrustab Tšehhit Poolas Lublin Arenal 24. märtsil kell 21.45. Valgevenega mängime võõrsil 27. märtsil kell 19. Maavõistluses Rootsiga kõlab avavile 31. märtsil kell 18.45. Kõiki kolme mängu saab jälgida ETV2 vahendusel.

Koondis alustab reisi Tallinnast Lublinisse planeeritust hiljem: kui algselt pidi lennuk väljuma täna kell 11, siis seoses muudatustega koosseisus alustatakse reisi kell 17.30. See tähendab, et mängu eel Lublinis treeningut ei toimu. (JT)

 

Märksõnad
Tagasi üles