Saada vihje

Tuleohutusnõude rikkumise tuvastamisele järgneb väärteomenetlus

Copy
Antsla vallas Lusti külas põletati tuleohutusnõudeid eirates suures lõkkes ehitusjäätmeid.
Antsla vallas Lusti külas põletati tuleohutusnõudeid eirates suures lõkkes ehitusjäätmeid. Foto: Lõuna päästekeskus

Tuleohutusnõude rikkumise tuvastamisele järgneb kaalutletud, asjakohane ja proportsionaalne reageerimine, mis aitab kaasa rikkumiste ennetamisele tulevikus.

Riigi Ilmateenistuse hinnangul valitseb Eesti looduses suur tuleoht. Järjest kasvab ka kulupõlengute arv, mis ohustavad ümbrust ja hävitavad elusloodust ning mis saavad alguse lõkke tegemise ohutusnõuete eiramisest. Möödunud nädalavahetusel reageerisid Lääne regiooni päästjad enam kui 50 korral metsa- ja maastikupõlengutele. Alates 9. aprillist alustasid Lääne-Eesti komandode päästjad, operatiivkorrapidajad ning ohutusjärelevalve inspektori lõkkepatrullidega, et veenduda tuleohutusnõuete täitmises lõkete põletamisel. Tähelepanu all on nii kodu juures kui avalikul lõkkeplatsil ja puhkealal süüdatud lõkked ning grillid. Päästjad annavad nõu, kuidas ohutumalt lõket teha, kuid tõsisemate rikkujatega tegelevad edasi inspektorid.

Lääne päästekeskuse ohutusjärelevalve büroo juhtivinspektor Maarit Sofia Eisenbergi sõnul järgneb tuleohutusnõude rikkumise tuvastamisele kaalutletud, asjakohane ja proportsionaalne reageerimine, mis aitab kaasa rikkumiste ennetamisele tulevikus. „Väärteona on karistatav nii tahtlik kui ka ettevaatamatu tegu. See tähendab, et isiku suhtes on põhjust alustada menetlust ka siis, kui ta ei ole tuleohutusnõude rikkumist tahtlikult toime pannud,“ ütles Eisenberg. Väärteomenetluse seadustik  § 31 lg 1 kehtestab väärteomenetluse kohustuslikkuse põhimõtte, mis tähendab, et väärteo tunnuste ilmnemisel on Päästeamet kohustatud alustama ja läbi viima väärteomenetluse.

​Riigi Ilmateenistuse hinnangul valitseb Eesti looduses suur tuleoht. Järjest kasvab ka kulupõlengute arv, mis ohustavad ümbrust ja hävitavad elusloodust ning mis saavad alguse lõkke tegemise ohutusnõuete eiramisest.

Päästeamet võtab vastutusele isikud ning alustatakse menetlusega järgmiste rikkumiste puhul:

  • JÄRELEVALVETA küttekoldevälise tule tegemine (järelevalve puudumine) 

Rikkumine: Küttekoldevälise tule tegemise ja grillimise kohale esitatavad nõuded § 8

  • ETTEVALMISTAMATA KOHAS (SÜTTIMISE KORRAL) küttekoldevälise tule tegemine (lõkke ümbrus puhastamata jätmisest selle süttimine) – lõkkest on alguse saanud kulupõleng

Rikkumine: Tuleohutuse seadus § 15 lg 1

  • ETTEVALMISTAMATA KOHAS küttekoldevälise tule tegemine - lõkke ümbrus on puhastamata kuivanud taimestikust.

Rikkumine: Küttekoldevälise tule tegemise ja grillimise kohale esitatavad nõuded § 6

  • PUUDULIK VAHEKAUGUS küttekoldevälise tule tegemisel – aluseks Küttekoldevälise tule tegemise ja grillimise kohale esitatavad nõuded.

Rikkumine: Küttekoldevälise tule tegemise ja grillimise kohale esitatavad nõuded § 2

  • KULU PÕLETAMINE – kulu põletamine on keelatud!

Rikkumine: Tuleohutuse seadus § 16 lg 4

  • TULEKUSTUTUSVAHENDI PUUDUMINE lõkkekohas - lõkkekohas ja kattega lõkkekohas peab olema vähemalt üks tule kustutamiseks mõeldud tulekustutusvahend. 

Rikkumine: Küttekoldevälise tule tegemise ja grillimise kohale esitatavad nõuded § 7

Täpsemat infot tuletegemise ohutusnõuete kohta saab riigiinfotelefonilt 1247 või SIIT. Ohtu lõkke tegemise plakat lisatud manuses.

Ilmateenistuse tuleohukaarti saab jälgida siit.

Tagasi üles