R, 9.12.2022

Vallaraamatukogu tähistab koos lugejatega raamatu ja roosi päeva

Urmas Glase
Vallaraamatukogu tähistab koos lugejatega raamatu ja roosi päeva
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Järva vallaraamatukogu juhataja Karmen Velitschinsky kutsub üles tähistama homset "Raamatu ja roosi" päeva.
Järva vallaraamatukogu juhataja Karmen Velitschinsky kutsub üles tähistama homset "Raamatu ja roosi" päeva. Foto: Dmitri Kotjuh

23. aprill pole üksnes veteranipäev või rahvakalendrist tuttav Jüripäev, vaid ka rahvusvaheline "Raamatu ja roosi" päev.


 

Järva vallaraamatukogu kutsub päeva tähistamiseks lugejaid tänase päeva jooksul saatma endast pilte, koos hiljuti loetud, poolelioleva teose või lemmikraamatuga.

Järva vallaraamatukogu direktor Karmen Velitschinsky palub kindlasti pildile lisada ka roosi.

Ülesvõte tuleb saata täna e-posti aadressile jarva.vallaraamatukogu@jarva.ee ja kirjale lisada oma nimi ja telefoninumber.

Fotod pannakse vaatamiseks-hindamiseks üles raamatukogu Facebooki-lehele. Enam meeldimisi saanud pildi autor saab vallaraamatukogult auhinnaks Kristel Vilbaste raamatu "Armastusega loodusest".

"Raamatu ja roosi päeva tähistamise idee pärineb Barcelona raamatukaupmehelt, kes raamatumüügi suurendamiseks leiutas uue kombe: sel päeval kinkigu iga mees naisele roos ja naine mehele raamat. 15. novembril 1995. a. kuulutas UNESCO 23. aprilli rahvusvaheliseks raamatu ja autoriõiguste päevaks. Eestisse jõudis raamatu ja roosi päeva tava 1998. aastal," selgitas Velitschinsky.

"Eelmisel aastal saadetud pildid olid väga vaimukad, mis näitab, et raamatulugejal nupp nokib," kinnitas direktor.

Märksõnad
Tagasi üles