Koolid ootavad spetsialiste õpetama

Kuido Saarpuu
Copy
Kaisa Berg (keskel) on vastse õpetajana kooliellu sisseelamisel kasutanud Edumuse koolituse abi.
Kaisa Berg (keskel) on vastse õpetajana kooliellu sisseelamisel kasutanud Edumuse koolituse abi. Foto: Jakob Meier

Haridusalgatus Edumus saadab septembrist kuni 200 spetsialisti põhitöö kõrvalt koolidesse õpetama ühele klassile ühte ainet. Sel õppeaastal on Edumusest Koigi koolis inglise keelt õpetamas Kaisa Berg.

 

Praegu oodatakse enim programmiga liituma reaalainete õpetamishuvilisi, aga ka ettevõtluse ja tehnoloogia valikainete andjaid.

Haridusalgatuse Edumus asutaja Maria Rahamägi sõnul on aprilli lõpus avatud kandideerimisprogrammi registreerunud juba rohkem kui 50 kooli, enamjaolt väiksematest linnadest.

„Ootame Edumuse platvormiga liituma nii uusi koole kui ka õpetamishuvilisi. Just maakoolides on säravate spetsialistide kaasamine olnud keerulisem, aga kodukontoris töötamine võimaldab vabamat liikumist. Koroonakriisiga on distantsõpe ning digivahendite kasutamine muutunud uueks normaalsuseks,” ütles Rahamägi.

Sel kevadel on koolides 30 Edumuse spetsialisti, kellest kolmandik jätkab õpetamist ka sügisel. 2021/22 õppeaastal kaasatakse Edumuse programmi kuni 200 väikese koormusega õpetajat.

Iseäranis oodatud on spetsialistid, kes soovivad anda tunde vene õppekeelega koolides või keelekümblusklassides.

„Edumus annab hea võimaluse tuua kooliellu erinevate valdkondade esindajaid. Oleme leidnud Edumusest oma kooli väga head õpetajad ja oma ala professionaalid,” lausus vene ja eesti õppekeelega Maardu Gümnaasiumi direktor Julia Rozova.

Fookus õpilaste rahatarkuse

Sellest hooajast on Edumuse platvormil kättesaadavad ka ettevõtluse ja rahatarkuse valikainete õppekavad koostöös Junior Achievement'i ja LHV-ga.

„LHV on panustanud Eesti inimeste finantsharidusse juba üle 20 aasta. Rahatarkusesse panustades näeme, et tihti jääb noortel puudu julgusest säästmise ja investeerimisega alustamiseks,” selgitas LHV Noortepanga projektijuht Liis Lepik.

OSKA tööturu raporti järgi on 2027. aastani vaja juurde tehnoloogiavaldkonna töötajaid: nii insenere, IKT-spetsialiste, analüütikuid kui ka tööstus- ja teenusedisainereid. Tuleviku ametitele mõeldes teeb Edumus koostööd ka suurtööandjatega, et kaasata rohkem reaalainete õpetajaid.

„Innovatsiooni loovad inimesed ning uudsed lahendused energiamaailmas on puhtama tuleviku aluseks. Eesti Energia jaoks on oluline toetada teadushimuliste noorte haridusteed,” lausus Eesti Energia värbamisjuht Natalja Horohordina.

Haridusalgatus Edumus kutsub spetsialiste panustama haridusse, õpetades ühes koolis ühele klassile ühe õppeaasta vältel ühte ainet. Spetsialistidest õpetajatele on programm vabatahtlik ja tasuta, kuid neid toetatakse nii õpetamiskoolituse ja juhtimisoskuste arendamise kui ka mentorite võrgustikuga. Edumuse 2021/22 õppeaasta partnerid on Eesti Energia ja LHV.

Vaata rohkem siit!

Tagasi üles