Märtsis oli turiste taas mullusest vähem

Järva Teataja
Copy
Hotellituba. Foto on illustreeriv.
Hotellituba. Foto on illustreeriv. Foto: unsplash.com

Statistikaameti andmetel kasutas märtsis majutusettevõtete teenuseid 51 000 turisti, mis on 43% vähem kui aasta varem samas kuus. Kahanes nii välis- kui ka siseturistide arv. Järvamaal käis märtsis siseturiste 748 ja välisturiste 21, millega oleme vähempopulaarsete maakondade seas. 

Statistikaameti analüütiku Helga Laurmaa sõnul külastasid majutusettevõtteid taas enamjaolt siseturistid. „Eelmise aasta märtsis olid veel pooled majutusettevõtete klientidest välisturistid, viiruse mõju kahandas aga nende osatähtsust selle aasta märtsis 17%-ni,“ kommenteeris Laurmaa.

Majutusettevõtetes peatus 9000 välisturisti, kes veetsid seal 32 000 ööd. Välisturiste oli 81% ja nende ööbimisi 66% vähem kui eelmise aasta märtsis. Eestisse saabus Venemaalt 93%, Soomest 92% ja Lätist 71% vähem külastajaid. Suurem osa välisturiste eelistas ööbida Harju maakonnas, millele järgnesid Tartu, Ida-Viru ja Pärnu maakond.

Siseturiste peatus majutusettevõtetes 42 000, mida oli 5% vähem kui eelmise aasta märtsis. Ööbimiste arv suurenes aga 6%. Siseturistidest 43% peatus Harju maakonna, 13% Tartu maakonna ning 7% nii Pärnu kui ka Ida-Viru maakonna majutusettevõtetes.

Märtsis pakkus külastajatele teenust 897 majutusettevõtet, mis on 1% vähem kui aasta varem. Külastajate käsutuses oli 19 000 tuba ja 43 000 voodikohta. Täidetud oli 14% tubadest. Ööpäev majutusettevõttes maksis keskmiselt 26 eurot inimese kohta ning oli mullusega võrreldes seitse eurot odavam. Ööpäeva maksumus oli Eesti keskmisest kõrgem Harju ja Tartu maakonnas, kus ööpäev majutusettevõttes maksis vastavalt 29 ja 27 eurot. Ida-Viru ja Pärnu maakonna majutusettevõtetes maksis ööpäev keskmiselt 24 eurot.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles