L, 3.06.2023

Madalamad liigad alustavad lõpuks jalgpallihooaega

Kuido Saarpuu
Facebook Twitter
Comments
Kolmanda liiga meeskonnad Türi Ganvix ja Paide linnameeskond IV said ühena esimestest uut kunstmuru proovida.
Kolmanda liiga meeskonnad Türi Ganvix ja Paide linnameeskond IV said ühena esimestest uut kunstmuru proovida. Foto: Dmitri Kotjuh

Omajagu aega planeeritust hiljem, aga nüüd on liigahooaegade algus jõudnud kohale ka madalamate jalgpalliliigade jaoks.

Nädalavahetusel alustavad tänavust hooaega Eesti meeste jalgpallimeistrivõistlustel II liiga võistkonnad.

Premium liiga, Esiliiga ja Esiliiga B järel tugevuselt neljandal liigatasemel osaleb 2021. aasta hooajal 28 võistkonda, kes on jaotatud kaheks piirkonnapõhiselt – eraldi võisteldakse põhja/ida ja lõuna/lääne piirkondades. II liigas peetakse mänge üle Eesti ning esindatud on võistkonnad 12 maakonnast.

Avavooru kohtumisi peetakse laupäeval ja pühapäeval, 22. ja 23. mail. Liiga on üles ehitatud kaheringilisele võistlussüsteemile, kus võitja selgitatakse turniirisüsteemis kodus-võõrsil printsiibil.

Järvamaad esindab lääs/lõuna piirkonnas Paide linnameeskond III. Avakohtumine on pühapäeval kl 15, mil Paide kunstmuruväljakul ootab ees Saue JK.

Sel reedel algab meeste meistrivõistluste ka III liigas 2021. aasta hooaeg. Liigasse on tänavu üles antud 46 võistkonda.

Meeste jalgpallimeistrivõistluste tugevuselt viiendas liigas on võistkonnad jaotatud piirkonna järgi nelja tsooni. Kokku võistleb III liigas 46 võistkonda – 11 põhja ja ida ning 12 lõuna ja lääne piirkondades.

Esimese vooru raames tullakse esimesena platsile reedel, 21. mail lääne ja ida piirkondades. Põhja ja lõuna tsoonis alustatakse mängudega laupäeval, 22. mail. Võistlusformaat on sarnane teistele madalamatele liigadele: liiga põhiturniiri võitja selgitatakse kaheringilises liigasüsteemis kodus-võõrsil printsiibil.

Järvamaa taustaga võistkondadest leiab III liigast Türi Ganvixi ja FC Järva-Jaani (ida tsoon), Paide linnameeskond IV ja SK Imavere (lõuna tsoon). Avakohtumises lähevad omavahel 23, mail kl 14 Järva-Jaani Kasekopli staadionil vastamisi Järva-Jaani ja Türi Ganvix. Päev varem, laupäeval 22. mail kl 13 on Paide kunstmuruväljakul vastamisi aga Paide linnameeskond IV ja Tartu JK Welco X. Imavere mängib pühapäeval võõrsil Põlva FC Lootusega. (JT)

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles