R, 9.12.2022

Aravete raamatukogu alustas uutesse ruumidesse kolimist

Urmas Glase
Aravete raamatukogu alustas uutesse ruumidesse kolimist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Järva vallavalitsuse töötajatel on saamas heaks tavaks ise käed külge panna, kui kuskil vajatakse ihurammu. Näiteks käisid ametnikud abiks kolimas Koigi raamatukogu, tegid heakorratalguid Järva-Jaani multispordiväljakul ning viimati käärisid käised üles eelmisel nädalal Aravete raamatukogu kolimisel.

Eelmisel reedel tõmbasid kümmekond Järva vallavalitsuse töötajat selga tööriided, nende seas vallavanem Arto Saare ja abivallavanem Toomas Tammiku, et rakendada oma ihurammu kastidesse pakitud kirjavara tassimiseks uude raamatukogusse Aravete koolihoone vana osa esimesel korrusel.

"Vallaametnikud on sel aastal paaril korral käinud talgutel ning minu jaoks ei ole see pelgalt raha kokkuhoid, et vähendada kolimisteenuse kulusid, vaid olen seda meelt, et ühistegevus suurendab meeskonnatunnet. Väike paaritunnine füüsiline pingutus vaimse tegevuse ja kabinetisistumise kõrval annab lisaenergiat," rääkis Järva vallavanem Arto Saar.

Aravete raamatukoguhoidja Ene Lõõnik tunnistas, et näeb raamatuid juba unes. „Kogu aeg on tamp taga ja mõnel päeval jõuab nii vähe teha," kurtis ta pooltühjade riiulite vahel saalides.

„Sel aastal olen maha kandnud nii 1300 raamatut, eelmisel sügisel, kui alustasin, 1700. Kokku olen fondi korrastades maha kandnud üle 3500 raamatu," ütles raamatukoguhoidja.

Mahakantud raamatud ja muu kirjavara jäeti esimesele korrusele trepi kõrvale, kus huvilistel on võimalus endale huvipakkuv kirjandus kaasa võtta. "Ajakirjad kadusid kui nõiaväel. Kui on vaktsineerimispäevad, siis neid kaste tuuseldatakse," rääkis Lõõnik, kuidas perearstipraksistega ühes majas asumine mahakantud kirjanduse taaskasutamist mõjutab.

Ka uues asukohas on raamatukogu ja perearstikeskus naabrid.

Aravete raamatukogu ühe kolimispäevaga siiski uude koju ei jõudnud. Et kolimisjärge jäi ootama veel 11 000 raamatut, tuleb tõenäoliselt korraldada veel üks kolimispäev.

Lõõnik pakkus, et sel nädalal saab Aravetel raamatuid laenutada veel vanast kohast: „Arvuti töötab. Saan raamatuid välja anda ja vastu võtta. Kui siit on kõik raamatud läinud, siis peame ilmselt nädalaks uksed sulgema, et end uues kohas sisse seada," pakkus ta.

Järva Vallaraamatukogu direktor Karmen Velitschinsky lisas, et uues majas on uus töötajaarvuti, vana läheb lugejaarvutiks, osa mööblit – ajakirjakapp, väljapanekute riiulid on veel puudu, kuid see pole töö alustamiseks oluline.

„Oluline on, et kõik raamatud, ka kooliraamatukogu omad, uude kokku saaksid, sest nende tarvis on riiulid olemas ja neid tuleb sättida," ütles vallaraamatukogu direktor.

Märksõnad
Tagasi üles