Esiliiga parimad naiskorvpallurid said selgeks Paides

Nii nagu selgusid meeste esiliiga parimad korvpallurid Paide E-Piim spordihallis, said seal eelmisel nädalal selgeks ka parimad naised.

Finaalturniirile pääses neli naiskonda. Poolfinaalis tuli Raplal vastamisi minna BC Elva/CHK naiskonnaga, kes alistas veerandfinaalides Pärnu Spordikooli. Teises poolfinaalis tuli Luunja vastaseks põhiturniiri võiduga otse lõppvõistlusele pääsenud Audentese SK.

Poolfinaali alustas Audentes Luunja vastu võimsalt ja võitis avaveerandi 27:16. Teisel mänguperioodil mäng korraks võrdsustus, kuid poolajapausile siirduti Luunja naiskonna 27:39 kaotusseisus.

Kolmandal veerandil läks Audentes vahepeal juba enam kui 20 punktiga ette. Otsustavat neljandikku alustati pealinna naiskonna 56:37 juhtimisel. Visketabavusega hädas olnud Luunja ei suutnud viimase kümne mänguminutiga enam vastupanu osutada ja 73:46 võiduga teenis koha finaalis Audentes.

Teises poolfinaalis tuli Rapla välja 18-punktilisest kaotusseisust ja võitis marulise lõpuga 79:74 BC Elva/CHK naiskonda.

Ponksimängus alistas Luunja vald numbritega 68:62 BC Elva/CHK naiskonna.

Luunja haaras avaveerandid järel 17:14 eduseisu ning suutis poolajaks ette rebida üheksa punktiga, 33:24. Timo Eichfussi juhendatav Elva jõudis kolmandal mänguperioodil korraks kahe punkti peale ent otsustavale neljandikule mindi siiski Luunja naiskonna 49:44 eduseisus. Elva suutis neljandal veerandil mitmel puhul ka ise juhtima minna ja veel kolm minutit enne normaalaja lõppu oli seis viigis (59:59). Luunja õnnestus lõpuminutitel paremini ning Kadri Uiga vedamisel vormistati kuuepunktiline võit ära.

Naiste esiliiga võitjaks krooniti Paides aga Audentese Spordiklubi naiskond, kes alistas finaalmängus Rapla Korvpallikooli numbritega 74:56. Audnetes ei kaotanud esiliigas tänavu ainsatki mängu.

Jõuvahekorrad pandi sisuliselt paika esimesel veerandil, mille pealinna naiskond võitis 19:9. Poolajaks suutsid Howard Frieri hoolealused küll kuue punkti kaugusele hiilida (31,37), kuid sellest lähemale Rapla enam ei jõudnud. Kolmas veerandaeg Audentesele 17:11 ja viimane 20:14. (JT)