Rattaorienteerujad tegid Eesti meistrivõistlustel medaliväärilisi sõite

Rattaorienteerumise Eesti meistrivõistlused rattaorienteerumises toimusid Lahemaal Käsmu, Võsu ja Ilumäel.

Kahel päeval heideldi meistrivõistluste medalitele kolmel erineval võistluslala – sprindis, lühi- ja tavarajal. Järvamaa orienteerumisklubist JOKA klubist oli stardis 12 võistlejat ja kolmel distantsil võideti kokku 1 kuld-, 4 hõbe- ja 4 pronksmedalit.

Võistluste avapäeval selgitati parimad lühirajal ja sprindis. Hommikune lühirada sõideti Eesti ühes kividerikkamas metsas Käsmu poolsaarel ja õhtupoolne sprint suvitushooaja haku rahvarohkes Võsu asulas. Käsmu kivistel radadel võitis Eesti meistritiitli meesveteranide M40 klassis Priit Poopuu, olles kahekümne mehe seas nobedaim. Neidude N17 klassis tegi väga tubli võistluse nooruke Anett Liisa Parts, kes suutis end sõita hõbedasele poodiumikohale. Naisveteranide N50 klassis võitis oma esimese individuaalse Eesti meistrivõistluste medali Rita Ojala, olles finišis kolmanda ajaga. Esikuuikusse sõitsid end noormeeste M17 klassis Henri Perillus 4. koht, Maanus Udam 5. koht ja Maarius Kotsulim 6. koht, meesjuunioride M20 klassis Artur Soo 4. koht ja meesveteranide M60 klassis Paul Poopuu 4. koht.

Õhtusel kiirel ja head tähelepanu ning keskendumist nõudval sprindirajal Võsu asulas võitis meeste eliitklassi 6 km ja 22 KP-ga rajal hõbemedali Priit Poopuu ajaga 22.53. Parim oli mõne aasta tagune maailmameister Tõnis Erm, klubist TAOK. Hõbedase medalikohaga lõpetasid meesjuunioride M20 klassis Artur Soo, neidude N17 klassis Anett Liisa Parts, meesveteranide M60 klassis Paul Poopuu ja noormeeste M17 klassis Raiko Alliksaar, kellele oli see esimeseks medalivõiduks Eesti meistrivõistlustel. Tubli viienda koha saavutasid neidude N17 klassis Anna Mia Atonen, meesveteranide M40 klassis Ilmar Udam ja naisveteranide N50 klassis Rita Ojala. Kuuenda aja sai kirja Maarius Kotsulim noormeeste M17 klassis.

Teisel võistluspäeval sõideti Ilumetsa ümbruse korrapärase ja hästisõidetavate sihtide-teedega maalilises männimetsas, kus teevalikute mitmekesistamiseks olid mitmed otseteed läbisõiduks keelulintidega tõkestatud. Meeste eliitklassi 33,8 km ja 24 KP-ga rajal suutis pronksmedali väärse sõidu teha Priit Poopuu. Võitis mitmekordne tiitlivõistluste medalimees Lauri Malsroos klubist Saue Tammed ajaga 1:43.40. Meesveteranide M60 klassis võitis ühtlase ja stabiilse sõiduga pronksi Paul Poopuu. Noorteklassides seekord medalivõiduni ei jõutud, ent esikuuiku kohti kogunes mitmeid. Meesjuunioride M20 klassis saavutas 4. koha Artur Soo, noormeeste M17 klassis 4. koht Maanus Udam ja 6. koht Maarius Kotsulim, neidude N17 klassis 4. koht Anett Liisa Parts, meesveteranide M40 klassis Ilmar Udam ja naisveteranide N50 klassis Siiri Poopuu 6. koht.

Kahe nädala pärast selguvad Eesti parimad orienteerumisjooksu lühirajal ja teatejooksudes.