E, 29.05.2023

Esimene Türi noortevolikogu asub tegudele

Kuido Saarpuu
Facebook Twitter
Comments

10. juunil kell 13 algas uues Türi vallamajas Hariduse tn 3 Türi I noortevolikogu esimene koosolek. 

Sellega õnnistati esimestena sisse ka uus volikogusaal. Noortevolikogu olid tervitama tulnud Türi vallavolikogu esimees Andrus Eensoo, Türi vallavalitsusest Kaia Iva ning esimest koosolekut aitasid juhtida Türi vallavolikogu haridus- ja noorsookomisjoni esimees Aili Avi ja aseesimees Kati Nõlvak. Noored said ka valla meenetega kinkekotid.

Valimiskomisjoni juht Aili Avi ütles, et pärast tervitusi said noored mänguliselt tuttavamaks. Noortele selgitati volikogu töökorda ja kohustusi, samuti nende võimalusi. Esimehekandidaadid tegid enne valimist ka laval väikese liftikõne.

Noortevolikogu esimeheks valiti salajasel hääletusel Kirke Perillus ja aseesimeheks Kadi Kõrts. Protokollijatena asuvad tegutsema Kairit Kolk, Kertu Haug ja Iti-Kärt Nursi.

Türi noortevolikogu valiti kaheks aastaks ning see alustab 12liikmelisena: Kertu Haug, Kirke-Maarja Kallavus, Kairit Kolk, Kadi Kõrts, Vallo Marten Lillipuu, Iti-Kärt Nursi, Kirke Perillus, Sandra Plakk, Birgit Rammo, Hendrik Seera, Egle Žukov ja Merili Zõbina.

Noortevolikogu valimised toimusid Türi vallas perioodil 25.-28. mai. Nimekirjas oli noori 2030, kellest valimas käis 495. Kehtetuid sedeleid oli 2, kokku läks tulemuste arvestusse 493 sedelit. Valimisaktiivsus oli 24,38%.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles