L, 3.06.2023

Saabuv kuumalaine muudab teed pigiseks

Järva Teataja
Facebook Twitter
Comments
See on värskelt šampoonivahust ja harjade vahelt tulnud, aga pigileotusest ilma jäetud auto. No comments.
See on värskelt šampoonivahust ja harjade vahelt tulnud, aga pigileotusest ilma jäetud auto. No comments. Foto: Urmas Luik

Lähipäevade kuum ilm, mil temperatuur võib tõusta üle 30 kraadi, muudab teed pigiseks ning kohati libedaks ja nõuab juhtidelt suuremat tähelepanu ning arvestamist kaasliiklejatega.


 

"Palun kõigilt liiklejatelt lähipäevadel liikluses olles erilist tähelepanu ning keskendumist! Seekord tulevad pühad koos kuumalainega. Selleks, et me turvaliselt sihtkohta jõuaksime, peame andma kõik oma panuse," rääkis transpordiameti maanteehoiuteenistuse direktor Raido Randmaa. "Ärme tegele roolis olles kõrvaliste asjadega ning jalgsi liigeldes veendugem, et autojuhid meid märkavad. Märgates teel olles ohtlikult pigiseid teelõike või mõnda muud liiklusohutust mõjutavat tegurit, andke sellest palun teada telefonil 1247."

Kuumalaine suurimad mõjud teedele on seotud pinnatud teelõikudega, kus kuumuse mõjul imbub bituumen pinnale. Keskmise ja suurema raskeliikluse osakaaluga teedel võib tee sõidujälgedes hakata "higistama". Probleeme on rohkem suurema koormusega ristmikel. Eriti keeruline võib olukord olla asulates, kus "higistavat" teed peavad ületama jalakäijad.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles