L, 3.06.2023

Laskurpere näitab end uues kodulinnas

Kuido Saarpuu
Facebook Twitter
Comments
Meelis ja Kristina Kiisk on jõudnud oma Paide rendimaja isiklikest asjadest juba üsna tühjaks kolida.
Meelis ja Kristina Kiisk on jõudnud oma Paide rendimaja isiklikest asjadest juba üsna tühjaks kolida. Foto: Kuido Saarpuu

Nädalavahetusel toimusid Elvas Eesti noorte meistrivõistlused 25m ja 50m harjutustes, nelja maailmameistri mälestusvõistlused harjutuses 3×40 lasku ja naiste spordipüstoli harjutuses Valge Roosi Karikavõistlused.

Nelja maailmameistri mälestusvõistluste puhul on tegu nelja Lõuna-Eestist pärit maailmameistri – Elmar Kivistiku, Kaarel Kübara, Alfred Kuke ja Ernst Rulli mälestusvõistlustega. Tegu on Eesti edukaimate laskuritega, kes kokku on võitnud nelja peale 25 maailmameistritiitlit.

Kuna Alfred Kukk lasi oma parimad tagajärjed püstiasendist, Kaarel Kübar põlveltasendist, Ernst Rull lamadesasendist ning Elmar Kivistik tuli maailmameistriks kolme harjutuse kogusummas, siis said iga harjutuse edukamad vastava harjutuse maailmameistri rändkarika.

Kohal oli Eesti püssilaskurite paremik ning neile pakkus konkurentsi ka Soome laskur Lauri Syrjä, kes sai finaalis neljanda koha. Neljast karikast võitis sel aastal 3 Katrin Smirnova(Narva LSK), kes oli parim Kaarel Kübara karika arvestuses põlvelt asendis lastud 382 silmaga, Ernst Rulli karika lamadesharjutuses 393 silmaga. Alfred Kuke karika võitis Anastassia Olewicz (Narva LSK) püstiasendis lastud 378 silmaga. Põhiharjutuse parim summa summa oli Katrin Smirnoval 1151 silma. Elmar Kivistiku karika võitis Katrin Smirnova finaalitulemusega 455.5 silma, mis on ka uueks Eesti juunioride rekordiks. Teise koha võitis Paidest pärit Meelis Kiisk (Elva LSK). Kolmanda koha sai Anžela Voronova (KL MäLK).

Valge Roosi Karikavõistlustel sai esikoha Meelise abikaadsa Kristina Kiisk (Elva LSK) finaaltulemusega 20 tabamust, teise koha sai finaaltulemusega 15 tabamust Elerin Ross (Ülenurme GSK) ja kolmanda koha Veera Rumjantseva (Narva LSK).

 

 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles