R, 22.09.2023

FOTOD: Vargamäel mängitakse viimaseid kordi "Eesti matust"

Silja Vilbu
Facebook
Comments
"Eesti matus" Vargamäel 07.07.2021
"Eesti matus" Vargamäel 07.07.2021 Foto: Silja Ratt

Veel kaks viimast päeva saab Vargamäel näha Draamateatri etendust "Eesti matus". Reedel on pikalt mängukavas olnud etendus publiku silme ees viimast korda.

Vastavalt koroonameetmete leevenemisele sai Draamateater kevad- ja suvekuude jooksul müüki lisada aina uusi pileteid. Neljapäeva pärastlõunase seisuga oli eelviimasele etendusele saada veel üks pilet ning reedesele viimasele etendusele kaks piletit.

Draamateatri kommunikatsioonijuht Tanel Tomson rääkis aprillis, et idee mängida "Eesti matuse" viimaseid etendusi Vargamäel, tekkis kõige tõenäolisemalt Draamateatri kirjandusala juhataja Ene Paaveri peas. Ta märkis, et paralleele Tammsaare "Tõe ja õiguse" ja oma näidendi vahel pole varjanud ka Andrus Kivirähk, kes ütles 20. aprilli intervjuus ERRile: "Eks näidend on ju mingil määral Tammsaare "Tõest ja õigusest" lähtunud. Tegelaste nimed on enamjaolt laenatud, alates vanast Andresest, kes tööd tehes ära sureb, ja Andrese lapsed – Maret ja Indrek, samuti naabripere Karla ja Ida. Kuna Vargamäe on Eesti mudel, siis praktiliselt kogu ülejäänud Eesti kirjandus mingis mõttes tõukub Tammsaare Vargamäest."

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles