T, 7.02.2023

Voldemar Kuslap tutvustas huvilistele Järvamaa kalmistute ajalugu

Tiit Reinberg
Voldemar Kuslap tutvustas huvilistele Järvamaa kalmistute ajalugu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Voldemar Kuslap kiitis järvalasi, et kuulsa kirjaniku Anton Hansen Tammsaare vanemate hauad on hoolitsetud, küll võiks aga samal kalmistul rohkem tähelepanu pöörata «Tõe ja Õiguse» tegelaste prototüüpide haudadele.
Voldemar Kuslap kiitis järvalasi, et kuulsa kirjaniku Anton Hansen Tammsaare vanemate hauad on hoolitsetud, küll võiks aga samal kalmistul rohkem tähelepanu pöörata «Tõe ja Õiguse» tegelaste prototüüpide haudadele. Foto: Tiit Reinberg

Järva valla kirikute päevadel tegi tuntud laulja ja kalmistute ajalugu pikalt uurinud Voldemar Kuslap huvilistele ringkäigu Järva-Jaani, Koeru ja Järva-Madise kalmistul.

Kuigi Kuslap on Eesti kalmistute ajaloost kirjutanud raamatu ja avaldanud sel teemal palju artikleid, nimetas ta ise end Järvamaa kalmistutel ringkäiku tehes asjaarmastajaks, kes ei pruugi osata kõikidele küsimustele vastata. «Nimetan ennast fanaatiliseks asjaarmastajaks,» sõnas ta.

Kuslap paljastas, et kuna teises klassis õppides suri ta klassivend ja matustest jäi talle meelde, kuidas kruus kirstukaanele kukkus, siis ei soovinud ta pikalt kalmistutel käia.

Märksõnad
Tagasi üles