Tuleohtliku aja piirangud peatuvad

Merit Männi
, ajakirjanik
Copy
TRT03: METSAPÕLENG : MÕRA, EESTI, 07APR20 - 
Häirekekus sai täna kell 14.02 teate, et Kastre vallas Mõra külas Tuigo kalmistu juures põleb kulu, mis päästjate saabumise ajaks oli levinud männinoorendikku ja levis edasi metsa poole.
ma/Foto MARGUS ANSU TARTU POSTIMEES
TRT03: METSAPÕLENG : MÕRA, EESTI, 07APR20 - Häirekekus sai täna kell 14.02 teate, et Kastre vallas Mõra külas Tuigo kalmistu juures põleb kulu, mis päästjate saabumise ajaks oli levinud männinoorendikku ja levis edasi metsa poole. ma/Foto MARGUS ANSU TARTU POSTIMEES Foto: Margus Ansu

Alates laupäevast, 31. juulist, peatatakse seni kehtinud tuleohtliku aja piirangud. Vaatamata sellele tuleb järgida kõiki ohutusnõudeid.

31. juulil, peatatakse seni mitmes maakonnas kehtinud tuleohtliku aja piirangud. Päästeamet rõhutab, et tuleohtliku aja lõpetamisele vaatamata on kulu põletamine igal aastaajal keelatud. Samuti on tähtis meeles pidada, et nii grillimisel kui ka lõkke tegemisel metsas, maastikul ja koduaias tuleb endiselt järgida peamisi tuleohutusnõudeid.

„Ilmaolud kisuvad küll vihmaseks, kuid vaatamata sellele peab meeles pidama, et ka väike viga võib kaasa tuua traagilised tagajärjed,“ ütles ennetusosakonna ekspert Sandra Repp. „Vihmased ilmad ei välista reeglit, et lõket tohib teha vaid mittesüttival pinnal, lõkkekoha ümbrus tuleb puhastada vähemalt poole meetri raadiuses, lõkkes tohib põletada vaid puhast puitu, pappi ning paberit, lõket ei tohi teha tuulise ilmaga, samuti ei tohi lõket jätta hetkekski järelevalveta ning lõket tehes tuleb jälgida tuule suunda, et sädemed ei lendaks põlevmaterjalidele või et lõkkesuits ei häiriks naabreid, lisaks tehes lõket ja grillides tuleb lähedal hoida esmased tulekustutusvahendid – ämber veega või tulekustuti,“ lausus Repp. Samuti tuleb meeles pidada, et ka hooletult maha visatud suitsuots ning mootorsõidukist väljunud säde võib alguse panna mastaapsele tulekahjule.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles