E, 5.12.2022

Täna algab Erna matk

Kuido Saarpuu
Täna algab Erna matk
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Erna matkal kuulus ülesannete hulka ka takistusriba ületamine, mille üks elemente oli kummipaadiga vette sööstmine.
Erna matkal kuulus ülesannete hulka ka takistusriba ületamine, mille üks elemente oli kummipaadiga vette sööstmine. Foto: Mati Metsjõe

Täna algab 22. korda toimuv Eesti Skautide Ühingu ERNA matk. Iga-aastast matka peetakse Eesti üheks raskeimaks omataoliseks, mis paneb osalejad proovile 16, 24 või 36 tundi kestval matkarajal. Kautlast algav matk pakub meeskondadele võimalust nautida Kesk-Eesti mitmekesist loodust, nõudes osalejatelt vastupidavust, head koostöövõimet ja orienteerumisoskust.

“ERNA 2021 on Karukoerte meeskonnale esimeseks korraks osaleda matka korraldamisel võistlemise asemel. Nüüd vahetult enne võistlust on kindel, et korraldamine oli kordades keerulisem kui osalemine. Suured tänud varasematele tegijatele. Tegevuspunktide teemad on sel aastal kindlasti Karukoerte nägu ja loodetavasti pakuvad väljakutset ja rõõmu,” ütles matka peakorraldaja Martin Piispea.

Selle aasta katsumusest võtab osa 144 inimest, kes on jaotunud 30 võistkonna vahel. Osalejate hulgas osutus menukaimaks 24-tunnine Tümleri rada, kus paneb end proovile 13 meeskonda. Populaarne on ka 16-tunnine Skautlik matkarada, kus osaleb 9 tiimi. Kõige raskemale, 36-tunnisele Hauka rajale, registreerus 8 võistkonda. Hauka ja Tümleri rajal osalejaid ootab lisaks tavapärastele väljakutsetele raja lõpus eraldi toimuv orienteerumisala, kus igal võistkonnal on võimalik vastavalt järelejäänud ajale, kuid mitte rohkem kui 8 tunni jooksul, lisapunkte teenida.

ERNA Matka korraldajaks on Eesti Skautide Ühing, mis on enam kui tuhande liikmega noorteorganisatsioon, mille 50 vabatahtlikku skaudijuhti, vanemskauti ja skaudisõpra annavad oma panuse selleaastase matka õnnestumisse.

Matka nimele ainest andnud Erna grupp oli Talvesõjast osavõtnutest moodustatud luureüksus, mis tegi 1941. aasta suvel dessandi punaväe tagalasse Salmistus. Hiljem liitus Erna luuregrupp muu lahingutegevusega Eestis.

Märksõnad
Tagasi üles