Kolmapäeval Saaremaal alanud 8. admiral Pitka luurevõistluse võitis Kuperjanovi pataljoni võistkond koosseisus kapten Tõnu Niilo, leitnant Tanel Anton, leitnant Siim Vahkel ja nooremleitnant Andree Porila Pioneeripataljoni ja Kaitseliidu Pärnumaa maleva ees. Kaitseliidu Järva maleva esindus oli viies.
Admiral Pitka luurevõistluse said järvalased viienda koha
Parim välisvõistkond oli kuuendana lõpetanud Soome Rikama ja parimad naised 13. koha võitnud Saaremaa naiskodukaitsjad.
Maailma raskeimaks peetava militaarvõistlusele startis 26 võistkonda, kellest finišisse jõudis 22. Kurnava mõõduvõtmise katkestasid Kaitseväe peastaabi, Naiskodukaitse Rapla I, Belgia ja Läti tiimid.
„Pitka luurevõistlus demonstreerib meie solidaarsust, pühendumist, jõudu ja oskusi, mida jagavad võrdselt elukutselised ja vabatahtlikud,“ ütles võitjaid autasustanud kaitseminister Kalle Laanet. „Erinevad kaitsekoostöö vormid meie liitlaste ja partneritega on määrava tähtsusega kogu NATO ja Euroopa Liidu heidutuse ja kaitse tugevdamisel Pitka luurevõistlus demonstreerib meie solidaarsust, pühendumist, jõudu ja oskusi, mida jagavad võrdselt elukutselised ja vabatahtlikud,“ lisas ta.
Võistlejad pidid orienteeruma maastikul vastutegevuse eest varjatult. Kontrollpunktides pidi täitma erinevaid sõdurioskusi nõudvaid ülesandeid side, pioneeri, kaudtule, laskmise, takistusraja läbimise jmt vallas.
8. admiral Pitka luurevõistlus avati pidulikult kolmapäeval, 4. augustil Kuressaare Vabadussõja ausamba juures. Juba samal õhtul läksid linnulennult pea 100 km rajale 26 neljaliikmelist võistkonda üheksast riigist. Välismaistest külalistest oli kahe võistkonnaga rajal Soome (sh 1 naiskond), ühe võistkonnaga Taani, Belgia, Leedu, Läti, Poola, Prantsusmaa ja Ameerika Ühendriigid. Ka osales heitluses USA/Eesti ühisvõistkond. Kaitseliidust oli esindatud võistkondadega Harju, Järva, Pärnumaa, Rapla, Tallinna, Jõgeva ja Valgamaa malevad ning Naiskodukaitse koguni kolme võistkonnaga. Veel võtsid võistlusest osa Kaitseväe peastaabi, Pioneeripataljoni, Kuperjanovi pataljoni, Vanglateenistuse ning Politsei- ja Piirivalveameti võistkonnad.
Võistluse eesmärgiks on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust/varustust ning kindlasti ka moraali.