Vibulaskurid teevad MMil tegusid

Kuido Saarpuu
Copy
Robin Jäätma
Robin Jäätma Foto: Eesti Vibuliit

Laupäeval ootab ees kaks medalimatši noorte maailmameistrivõistlustel Poolas.

Türi Vibukooli laskur Robin Jäätma on teinud juunioride maailmameistrivõistlustel Eesti vibuspordi ajalugu ning jõudis laupäeval toimuvasse kullamatši.

Tee finaali oli väga raske ning kõik duellid oli väga tasavägised.

Robin alustas 1/16 matši võiduga Columbia laskuri üle 148-146. 1/8 duellis oli vastaseks inglane Adam Carpenter. Duell möödus kuni viimase seeriani viigi seisus. Kuid Robin näitas kindlat närvi ja võitis matši 148-146. Veerandfinaalis kohtus Robin Sloveenia laskuri Tim Jevsnikiga. Jäätma väga hea laskmine jätkus ning duelli võit tuli seisul 149-143. Poolfinaalis tuli vastamisi seista tugeva India laskuriga. Eelviimase seeriani oli Robin vastasest maas 2 punktiga. Kuid viimase seeriaga näitas Robin Jäätma mis puust ta on ning võitles end kullafinaali välja. Närvesööv matš lõppes seisuga 147-146.

Türi Vibukooli laskur Meeri-Marita Paas jõudis pronksimatši. Teel medaliduelli lülitas Meeri-Marita konkurentsist prantslanna Oćeane Halna 144-143. 1/8 duellis oli vastaseks Columbia neiu Juliana Gallego Lopez. Duell lõppes seisul 143-141 Meeri-Marita kasuks. 1/4 matš kulges India laskuri vastu väga tasavägiselt ja pingeliselt. Kuid Meeri-Marita suutis oma paremuse maksma panna ning murda ennast poolfinaali. 1/2 vastane oli juba vana tuttav horvaatlanna Amanda Mlinaric. Kahjuks pidi Meeri-Marita tunnistama vastase paremust, kuid sellest hoolimata on Paasil ees pronksimatš laupäeval.

Enne laupäevaseid finaal kohtumisi ootavad noori ees segavõistkondlikud duellid. Robin Jäätma ja Meeri-Marita Paas said eelringide põhjal teise asetuse. Esimeseks vastaseks reedel on 15. asetusega Hispaania. Matš algab Eesti aja järgi kell 17.

Meeri-Marita Paasi pronksimatš on Eesti aja järgi kell 18.38. (Meeril-Marital oli vastaseid 56). Robin Jäätma kullamatš toimub Eesti aja järgi kell 19.20. (Olgu öeldud, et Robin jõudis finaali 70 laskuri hulgast).

Võistlust saab jälgida siit, samuti toimub Youtube vahendusel ka videoülekanne.

Tagasi üles