- Kiiksuga jooksud annavad liikumisele teistsuguse mõtte
- Enda valitud lMetallica lugu jäigi kuulmata
- Jooksul sündis ka uus Eesti rekord
- Taastumine võttis mitu päeva aega
Paidelane Tõnis Tõnström lõpetas ööl vastu pühapäeva Keilas 15 tundi väldanud Backyard Heavy Metali ultrajooksu, kus ta läbis 100,5 kilomeetrit. Kuigi nii ränkrasket katsumust julgevad ette võtta vähesed, andis see talle hea ülevaate tahtejõust, valulävest ja füüsilistest võimetest.
Suurem osa järvalasi teavad Tõnis Tõnströmi kui Paide Viking Window korvpallimeeskonna kauaaegset mängijat. Seda, et ta kuskil kohalikest jooksuvõistlustest osa võtaks või ümber Paide jooksutiire teeks, pole keegi eriti täheldanud.
Tegelikult ei pea ta isegi ennast suuremat sorti jooksjaks. «Oma lõbuks ja vormi hoidmiseks käisin küll korvpalli mängimise ajal jooksmas, kuid viimased piiranguid täis koroona-aastad ja esiliiga korvpallimeeskonnast mängijana taandumine andsid tõuke üha rohkem jooksutosse jalga panna ja rahulikus tempos pikem jooksumaa ette võtta,» selgitas ta.
Tõnström sõnas, et erinevalt jooksuga tõsiselt tegelevatest harrastajatest ei keskendu tema kiirusele ja ajale, vaid jooksumaa pikkusele ja ühtlasele tempole. «See on ka põhjus, miks mind ei näe eriti sageli võistlemas. Mulle ei paku pinget kiiresti joosta,» ütles ta.
Küll võttis Tõnström eesmärgiks teha läbi hoopis teistsugune võistlus, mille peale enamik tavajooksjaid pööritaks silmi ja peaks seda hullumeelsuseks. Ta otsustas läbi teha kolmandat aastat Eestis korraldatud Backyard Heavy Metali ultrajooksu, kus 6,7kilomeetrist ekstreemset vahemaad läbitakse üha uuesti ja uuesti ning võidab see, kes läbib kõige rohkem ringe. «Ülejäänud osalejad on justkui katkestajad, kuigi iseennast võidavad ja oma võimete piire ületavad seal tõenäoliselt kõik,» ütles Tõnström.
Oma lugu ei õnnestunudki stardis kuulda
Kui enamik inimesi pole sellisest ekstreemsest ja eriskummalisest jooksust kuulnudki, siis Tõnströmi teada on see maailmas päris tuntud võistlussari. «Tõsi, Baltikumis toimub see jooks ainsana Eestis,» täpsustas ta ja lisas, et alguse on jooks saanud Ameerika Ühendriikidest.