Riik toetab turismi ja jaekaubanduse ettevõtjaid 8,9 miljoni euroga

Urmas Glase
Copy
Kevadiste piirangute tingimustes läks jaekaubandusel oodatust paremini ja seega oleme täna olukorras, kus mais ja juunis antud turismisektori ja jaekaubandusettevõtete kriisitoetuste vahendid on osaliselt kasutamata.
Kevadiste piirangute tingimustes läks jaekaubandusel oodatust paremini ja seega oleme täna olukorras, kus mais ja juunis antud turismisektori ja jaekaubandusettevõtete kriisitoetuste vahendid on osaliselt kasutamata. Foto: Dmitri Kotjuh

Riik jagab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ja Riigi Tugiteenuste Keskuse (RTK) kaudu valitsuse otsusega kinnitatud täiendavat kriisitoetust turismi- ja jaekaubandusettevõtetele.

Suve alguses antud märtsi kuni maikuu piirangute eest antud toetuse kogumaht oli 45,5 miljonit eurot, mille jäägi 8,9 miljoni euro arvelt toetatakse täiendavalt varem toetust saanud ettevõtteid ning lisandub ka uus toetus uutele piirangute ajal tegevust alustanud ettevõtetele.

“Kevadiste piirangute tingimustes läks jaekaubandusel oodatust paremini ja seega oleme täna olukorras, kus mais ja juunis antud turismisektori ja jaekaubandusettevõtete kriisitoetuste vahendid on osaliselt kasutamata. Samas on sektoreid ja ettevõtjaid, kes vajavad endiselt tuge pandeemia tagajärgedega toime tulekuks ning seda on võimalik viimase kriisimeetme nõudeid kohendades teha. Kuigi üldiselt on täna Eesti majanduse seis hea ja tarbimine üha kasvab, siis nakatumisnäitajad on taas tõusuteel. Ühiskonna ja ettevõtluse avatuna hoidmiseks on kõige tähtsam tempokalt vaktsineerida,“ rääkis ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles