Järvejooksude sari jõudis Roosna-Allikule

Eile õhtul sai Roosna-Alliku järve äärest alguse Järvamaa järvejooksude sarja seitsmes jooks, millega jõuti juba sarja teise poolde.

Jooksu korraldanud Tiiu Väli ütls, et kui muidu on jooksurada tavakohselt kulgenud järve kaldaid mööda, siis seekord pidid jooksjad startima järve äärsest ning jooksma mööda kruusateed ja kergliikusteed kohaliku poe juurde, seal ringi pöörama ja tagasi jooksma ning siis ümber järve edasi-tagasi poolkaare tegema. "Rada tuli muuta, sest eelnenud päevade vihm oli järve ümbruse muutnud väga märjaks ja läbimatuks," põhjendas ta.

Põhidistantsi pikkuseks tuli ligi 3,6 kilomeetrit. Kui enamik täiskasvanute klassi jooksjaid läbis ühe ringi, siis meeste põhiklasside jooksis kaks ringi ehk 7,2 kilomeetrit. Kõige kiirem ja vastupidavam mees põhiklassides oli seekord Aaro Tiiksaar Tigude jooksuklubist ajaga 25.50,2. Talle järgnesid Kristjan Ööpik Türilt ajaga 27.21,1 ja Vadim Gritšenko Türilt ajaga 27.42,9.