P, 5.02.2023

Paides avatakse suvilanäitus

Järva Teataja
Paides avatakse suvilanäitus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Paide muusika- ja teatrimaja
Paide muusika- ja teatrimaja Foto: Dmitri Kotjuh

Reedel 10. septembril kell 18 algab Paide Muusika- ja Teatrimajas avatud näitusel „Suvila. Puhkamine ja arhitektuur Eestis 20. sajandil" vestlusring ja kuraatorituur arhitektuuriteadlane Epp Lankotsi juhtimisel.

Näituse kuraator Epp Lankots kõneleb mitmepalgelisest nõukogude puhkearhitektuurist, ajaloolane Tiiu Saarist Paide-lähedase Joodi suvilarajooni kujunemisloost ning kogukonnaaktivist Margit Udam sellest kuidas Joodi on aegade jooksul muutunud ja kuidas jaguneb see piirkond n-ö uueks ja vanaks Joodiks.

Oodatud on ka teiste, eeskätt Järvamaa suvilarajoonide ja puhkebaaside kogemuste ja mälestuste jagajad.

Vestlusele järgneb ringkäik näitusel Epp Lankotsi juhatusel.

Näitus „Suvila. Puhkamine ja arhitektuur Eestis 20. sajandil“, mille kuraatorid on arhitektuuriteadlased Triin Ojari ja Epp Lankots, pälvis suure publikumenu, aga ka Eesti Vabariigi 2020. aasta riigi kultuuripreemia ning Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali näituse aastapreemia nominatsiooni.

Näitusega kaasneb Triin Ojari ja Epp Lankotsi koostatud raamat „Suvila. Puhkamine ja arhitektuur Eestis 20. sajandil“ (kujundaja Laura Pappa, trükikoda Printon) pälvis Eesti Kaunima raamatu 2020 tiitli ja valiti ka maailma kauneimate raamatute sekka. Raamat on müügil ka Paide näiusesaalis ja hästi varustatud raamatupoodides.

Näitus on avatud Paide Muusika- ja Teatrimaja galeriis septembri lõpuni.

Märksõnad
Tagasi üles