Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Transpordiamet ootab nominente liiklusohutuse auhinnale

FOTO: Türi põhikool/Facebook

Transpordiamet ootab 18. oktoobrini nominente liiklusohutuse auhinnale, millega tunnustatakse isikuid ja organisatsioone, kes on isikliku eeskuju ja tööalase või ühiskondliku tegevusega silma paistnud liiklushariduse korraldamisel või liiklusohutuse arendamisel.

Liiklusohutuse auhinnaga tunnustatakse kuni 30 isikut, organisatsiooni või sündmust ning auhind antakse välja kaheksas kategoorias. Varasemate aastatega võrreldes on lisandunud uue kategooriana liiklusohutuse vabatahtliku auhind.

"Viimased aastad on seadnud piiranguid nii igapäevase tegevuse kui sündmuste korraldamisel, seetõttu on eriti oluline märgata neid ettevõtlikke ja tublisid inimesi, kes on leidnud võimalusi panustada liiklusohutusse ning neid tänada selle eest," ütles transpordiameti ennetustöö osakonna ekspert Katrin Kärner-Rebane. "Esmakordselt annab Transpordiamet välja liiklusohutuse vabatahtliku auhinna paikkondlikult, et tunnustada neid säravaid inimesi, kes vabatahtlikuna on panustanud oma kogukondades, läbi viinud erinevaid tegevusi ja jaganud teadmisi liiklusohutusest."

Liiklusohutuse auhinna kategooriad:

1. Liiklusohutuse kohaliku omavalitsuse auhind – üleriigiline.

2. Vastutustundliku ettevõtte auhind – üleriigiline.

3. Liiklusohutuse eeskuju – üleriigiline.

4. Aasta innovatsioon liiklusohutuses – üleriigiline.

5. Liiklusohutuse koostööpartneri auhind – üleriigiline, paikkondlik.

6. Liiklusohutuse sündmuse auhind – paikkondlik.

7. Liiklusohutuse õpetaja auhind – paikkondlik (lasteaedade ja koolide õpetajad, autokoolide õpetajad, liikluskoolitajad ja noorsootöötajad).

8. Liiklusohutuse vabatahtliku auhind – paikkondlik.

Auhinna kandidaate võivad esitada kõik Eesti asutused, ettevõtted, organisatsioonid ja üksikisikud, täites ettepaneku ankeedi, mille leiab Transpordiameti koduleheküljelt https://transpordiamet.ee/liiklusohutuse-auhind.

Ettepanekus tuleb põhjendada, miks peaks just seda inimest, organisatsiooni või sündmust tunnustama. Kui veebilehel ei ole mingil põhjusel võimalik ankeeti täita, siis võib saata ettepaneku e-posti aadressile Katrin.Karner-Rebane@transpordiamet.ee pealkirja all „Liiklusohutuse auhind“.

Transpordiameti moodustatud komisjon valib välja tunnustuse pälvivad isikud, organisatsioonid ja sündmuse. Tunnustuse saajaid tänatakse pidulikul vastuvõtul 8. detsembril 2021 või tänatakse auhinna saajaid veebi vahendusel. Auhinna saajatele väljastab Transpordiamet mälestusmeene.

Liiklusohutuse auhinda antakse välja alates 2009. aastast, varasemate aastate võitjaid näeb Transpordiameti kodulehel https://transpordiamet.ee/liiklusohutuse-auhind.

Tagasi üles
Back