Türi jooksumees tegi Viljandimaa jooksul taaskord puhta töö

Saarepeedi mägede jooks toimus tänavu juba kaheksandat korda.
Saarepeedi mägede jooks toimus tänavu juba kaheksandat korda. Foto: Marko Saarm

Laupäeval joosti Saarepeedil viie kilomeetri pikkust mägede jooksu, mis lõpetas Viljandi valla neljaetapilise jooksusarja. Võitjaks pingutas end Türilt pärit Olavi Allase, kirjutab Sakala.

Meeste arvestuse võitja Olavi Allase tegi rajarekordi, joostes distantsi läbi 16 minuti 23 sekundiga. Teiseks jäänud Keio Kits Vitalite klubist jäi võitjale alla kümne sekundiga. Kolmandaks tulnud Joosep Tammemäe Viljandi Seiklushundi klubist jooksis ajaks 18 minutit 15 sekundit ning napsas ühtlasi Viljandi valla seeriajooksusarja käesoleva hooaja üldvõitja tiitli.

Jooksu ülekaalukas võitja Olavi Allase ütles, et jooks oli raske. "Kits on jälle heas vormis, aga me tegime niimoodi, et mina tulin naelikuga, tema tuli tossuga," selgitas võitja hingeldades ja maas istudes talle kuklasse hinganud konkurendile viidates. "Kui ma oleksin lõpu peal jäänud asfaldi peale naelikuga...Pidin ikkagi varem vahe sisse saama."