Selgusid kiireimad jooksjad Türi metsaradadel

Fotol naiste põhiklssi esikolmik Annaliisa Aren, Karolin Surva ja Kaire Lavrinenko. Foto: Mariliis Aren

39. korda toimunud Türi Metsajooksul selgusid parimad harrastusjooksajad metsaradadel. Tavapäraselt Türi Tolli metsa terviseradadel toimunud eraldistardist jooksul prooviti võimeid 1km, 3 km ja 6 km distantsil.

Kuni 10.aastaste tüdrukute seas oli 1 km rajal nobedaim Annaliisa Aren Türi Põhikoolist ajaga 3:16. Järgnesid koolikaaslased Laura Päär ja Anete Toom. Poiste samal distantsil võitis Karl Märten Aren ajaga 3:58 ja edestas Oliver Jürist (mõlemad Türi Põhikool) 11 sekundiga.

Meeste põhiklassi võistlejail tuli metsaradadel läbida 6km. Võitis ka mitmel varasemal jooksul kiireim olnud Raimo Salla Paidest ajaga 20:25. Järgnesid Martin Tampuu JOKA/Türi 20:51 ja Marek Salla Türi 21:18. Naiste põhiklassi 3 km rajal oli nobedaim rohkem jalgratturina tuntud Karolin Surva Türi ÜG ajaga 13:09. Järgnevad kohad kuulusid Kaire Lavrinenkole Türilt ajaga 13:44 ja Annaliisa Arenile 13:52.

Noormeeste M14 klassi 3 km ringil võidutses Rasmus Eelsaar Paidest, aeg 12:58. Naisveteranide N40 klassis oli kiireim Triin Pärna Türilt ajaga 13:34. Järgnesid Maive Leif 14:16 ja Siiri Poopuu (mõlemad (JOKA/Türi) 15:22. Meesveteranide M50 klassi 3km distantsil oli ülinapi eduga kiireim Vello Lillipuu Türilt ajaga 10:38. Vaid 1 sekundiga kaotas Tamo Saare ja kolmas oli Gert Saamann (mõlemad JOKA/Türi) ajaga 11:54.

Juba nädalavahetusel on kõigil jooksusõpradel võimalus osaleda Järvamma suurimal jooksul 39.Paide-Türi Rahvajooksul ja seda kas tavapärasel 13,5 km distantsil või uudsel 5 kilomeetrisel Türi Linnajooksul. Türi Metsajooks ootab aga taas kõiki jooksusõpru tuleva aasta juubelijooksule Türi metsaradadel.