P, 25.09.2022

Oktoober on pudrukuu

Järva Teataja
Oktoober on pudrukuu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Puder.
Puder. Foto: Margus Ansu

Oktoober on pudrukuu ja juba kuuendat korda tähistatakse Eestis pudrukuud haridusprogrammiga, kus saavad osaleda kõik põhikoolide lapsed. 

Pudruprogrammi käigus omandavad lapsed teadmisi teraviljadest, nuputavad ise teraviljatoitude retsepte, kokkavad koos, joonistavad ja kirjutavad luuletusi ning teevad pilte ja videoid sõnumiga „Miks mulle meeldib puder!“. Programm kutsub sel aastal üles pöörama rohkem tähelepanu laste aktiivsele liikumisele koos sõpradega. Kuni oktoobri lõpuni kestva programmi sõnumit kannavad endas pudruprogrammi toetajad, kes pakuvad lastele võimalusi veeta vaba aega füüsiliselt aktiivselt, sportlikult ja ikka sõpradega koos.

Ka käesoleval aastal valitakse pudruprogrammis laste lemmikpuder. Tiitel aasta puder 2021 läheb pudrule, mida lapsed valmistavad programmi käigus kõige enam. 

Pudruprogrammi eesmärk on tutvustada Eesti koolilastele teraviljatoite ja tervislikke toitumisvalikuid, innustada hommikuputru sööma ning koostöös toetajatega edendada laste aktiivset vaba aja veetmist. „Soe kausitäis putru hommikul annab pikaks ajaks täis kõhu, aitab tugevdada laste tähelepanuvõimet ja hoida kontrolli all kehakaalu. Ning lastele maitseb puder“, kinnitavad varasematel aastatel programmis osalenud õpetajad kui ühest suust. Kõik programmis osalejad saavad teravilju tutvustavad õppematerjalid ning uusi teadmisi tunnustavad diplomid.

Märksõnad
Tagasi üles