N, 30.03.2023

Järvamaal põrkasid kokku buss ja reisirong

Järva Teataja
Järvamaal põrkasid kokku buss ja reisirong
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Päästeõppus Kihlis
Päästeõppus Kihlis Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Täna viidi Järvamaal Kihli raudteeülesõidul läbi masskannatanutega liiklusõnnetuse õppus, kus legendi kohaselt põrkasid kokku buss ja reisirong. Kuidas õppus läks, seda vaata piltidelt.

Sündmust asusid lahendama Paide, Türi ja Rapla päästekomandod, Järva-Jaani vabatahtlikud päästjad ning Paide ja Viljandi operatiivkorrapidajad. Lisaks osalesid õppusel Politsei- ja Piirivalveamet, Pärnu, Tartu ja PERH-i kiirabibrigaadid ning Häirekeskus. Vaatlejatena osalesid õppusel Elron, Edelaraudtee ning GoGroup.

Õppuse peakorraldaja, Paide korrapidamisgrupi operatiivkorrapidaja Meelis Hintsi sõnul aitavad taolised õppused erinevatel ametkondadel suurtel sündmustel ühtse meeskonnana reageerida. „Tänase õppuse eesmärk on arendada kõikide reageerivate ametkondade omavahelist koostööd hulgikannatanutega liiklusõnnetuse korral. Taolise sündmuse lahendamisel on oluline harjutada detailideni selgeks sündmusel ette tulevaid olukordi alates sidepidamisest ja kannatanute transportimisest, kuni helikopteri maandumisplatsi ettevalmistamiseni," selgitas ta õppuse eel.

Märksõnad
Tagasi üles