E, 6.02.2023

Avati kultuurikonkurss

Järva Teataja
Avati kultuurikonkurss
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti Kultuuri Koda ootab kultuuriteo auhinna kandidaate.
Eesti Kultuuri Koda ootab kultuuriteo auhinna kandidaate. Foto: Eero Vabamägi

Eesti Kultuuri Koda kuulutab välja konkursi auhinnale Kultuuri Tegu 2020, mille eesmärgiks on tunnustada Eesti ühiskonnas tegutsevaid inimesi, kelle ettevõtmised on inspireerivad, tulevikku vaatavad ja avalikku tähelepanu väärivad.

Auhinda antakse välja aastast 2014 koostöös Kultuuriministeeriumiga, kes toetab auhinnafondi 5000 euroga. Aastal 2021 jagatakse Kultuur Teo auhindu kolmes kategoorias:

* Aasta Kultuuri Tegu peaauhind

* Peeter Alliku kunstiauhind

* Tuleviku Tegija

Aasta Kultuuri Tegu peaauhinna kandidaadiks sobib tegu mistahes kunsti– või kultuurivaldkonnast, mis kõnetab ühiskonda, on kantud vabast, sõltumatust ja sotsiaal-kriitilisest vaimsusest.

Peeter Alliku nimelise kunstiauhinna eesmärgiks on mälestada varalahkunud graafikut, maalikunstnikku ja kunstipedagoogi Peeter Allikut (1966-2019) ning ühtlasi elavdada Eesti kunstivälja – tunnustades igal aastal ühte maalikunstnikku, graafikut ja/või pühendunud kunstiõpetajat.

Tuleviku tegija auhinna eesmärgiks on tunnustada noort (vanuses 7-26) – loovisikut või kultuuritöötajat, kelle ettevõtmised on inspireerivad, tähendusrikkad ja tulevikku vaatavad ning avalikku tähelepanu väärivad.

Ootame kõikidesse kategooriatesse kandidaate aadressil tegevjuht@kultuurikoda.eu märksõnaga «Kultuuri Tegu“ 1. novembriks 2021. Vaata lähemalt kriteeriume Kultuuri Tegu | (kultuurikoda.eu) Hinnatakse 2020. aasta jooksul tehtud kultuuri- või kunstitegu. Eelmiste aastate nominentidega saab tutvuda Eesti Kultuuri Koja kodulehel (www.kultuurikoda.eu).

"Kultuuri Tegu 2020" auhinnad antakse üle Eesti Kultuuri Koja aastakonverentsil “Inimene piiril eri teadusvaldkondade vaates” 19. oktoobril Teaduste Akadeemia saalis.

Registreerimine konverentsile avatakse 16. oktoobril 2021 www.kultuurikoda.eu.

Märksõnad
Tagasi üles