Kantar Emor: 84% II pensionisamba omanikest kavatseb sellega jätkata

Järva Teataja
Copy
Kui riigikogu valitsuse algatatud eelnõu vastu võtab, saab tulevikus teise pensionisambasse panustada rohkem raha.
Kui riigikogu valitsuse algatatud eelnõu vastu võtab, saab tulevikus teise pensionisambasse panustada rohkem raha. Foto: Arvo Meeks

Kantar Emori septembrikuise pensionireformi seire järgi kavatseb üle 80 protsendi II pensionisamba omanikest seal raha kogumist jätkata.

Septembri keskel mõõdetud tulemused näitavad, et II sambaga kavatseb jätkata 84,2 protsenti. Praegu veel oma pensioniraha teises sambas kogujatest 2,5 protsenti kavatseb raha siiski välja võtta, 2 protsenti kavatseb II samba raha kuhugi mujale investeerida investeerimiskonto kaudu, 11,3 protsendil aga puudub veel selge nägemus oma II samba tulevikuplaanidest.

Nendest, kes lahkusid II sambast ja said septembris raha kätte (15% kõikidest küsitletutest), 55 protsenti kavatses selle raha suunata otse tarbimisse (millegi suurema ostmiseks, jooksvateks kuludeks jne). Oma olemasolevate laenude tagasimaksmiseks kavatses seda raha kasutada 30 protsenti ning 28 protsenti plaanis hoiustada või või maksta kinnisvara ostmisel sissemaksuks.

Septembrikuine pensionireformi seire toimus 16.–22.09 ning selles osales 1041 Eesti elanikku vanuses 18–74 aastat.

Kantar Emor on mõõtnud igakuiselt elanike hoiakuid II pensionisamba suhtes alates 2019. aasta detsembrist.

Märksõnad

Tagasi üles