Saada vihje

Tööandja ravikindlustus on aastaga kahekordistunud

Copy
Eesti inimeste arvates kuulub keskklassi inimene, kelle keskmine netosissetulek jääb kuus 2100–3013 euro vahele.
Eesti inimeste arvates kuulub keskklassi inimene, kelle keskmine netosissetulek jääb kuus 2100–3013 euro vahele. Foto: Marko Saarm / Sakala

<>Eesti Kindlustusseltside Liidu andmetel on tööandja ravikindlustus kasvanud aastaga enam kui kaks korda. Tänavu on vabatahtliku ravikindlustuse teinud 510 tööandjat, kes on kindlustanud kokku 20 400 töötajat. Eelmise aasta keskel olid aga 230 tööandjat kindlustanud kokku 7600 töötajat.

Kindlustusseltside liidu juhatuse liikme Andres Piirsalu hinnangul on tööandja ravikindlustuse populaarsuse tõus ootuspärane. „Tegu on nii tööandja kui töötaja jaoks mugava ja kasuliku teenusega. Töötajad on õnnelikud, et nad pääsevad kiiresti eriarsti vastuvõtule. Ja tööandjad on rahul maksusoodustusega teenusega, mis tagab terved ja motiveeritud töötajad,“ ütles Piirsalu.

Kolm aastat tagasi kehtestatud maksusoodustus võimaldab tööandjal teha ravikindlustusleping erisoodustusmaksuta kuni 100 euro ulatuses kvartalis iga töötaja kohta.

Kui möödunud aastal pakkusid tööandja ravikindlustust BTA, ERGO, If ja Seesam Kindlustus, siis sel aastal lisandus veel PZU.

PZU tervisekindlustuse tootejuhi Kristel Soloni sõnul on tervisekindlustus ülimalt paindlik toode, sest igal ettevõttel on võimalik komplekteerida just endale ja oma personalile kõige sobivam pakett. „See sisaldab ainult ühte kohustuslikku elementi – ambulatoorne ravi. Lisaks saab aga valida retseptiravimite hüvitamise, haigla-, taastus- ja hambaravi, töötervishoiukontrolli, profülaktiliste uuringute, vaktsineerimise ja prillide hüvitise ning päevaraha töövõimetusperioodil,“ ütles Solon.

Kui kindlustusmaksete kogusumma oli mullu esimesel poolaastal 1,7 miljonilt, siis tänavu on see kasvanud 4,2 miljonile eurole.

BTA isikukindlustuse tootejuhi Mihhail Prokopjevi hinnangul tõstab ravikindlustus nii töötajate töö- kui elukvaliteeti. „Haiguse ennetamine või ravi enne rasket staadiumi toob positiivse mõju nii töötajate meeleolule kui ka töövõimele. Tööandja saab laiast teenuste valikust luua töötajatele sobivaima lahenduse ning BTA mobiilse äpi kaudu lihtsalt jälgida oma limiitide jääke,“ ütles Prokopjev.

Eesti Kindlustusseltside Liit (EKsL) on kõiki Eestis tegutsevaid kindlustusandjaid ühendav erialaliit, mis arendab kindlustust ja kahjuennetust ning analüüsib ja avaldab kindlustusstatistikat. EKsL korraldab kindlustusvaidluste lahendamist kindlustuse lepitusorgani kaudu.

Tagasi üles