T, 7.02.2023

Priit Poopuu võitis rattaorienteerumises veteranide maailmameistri tiitli

Järva Teataja
Priit Poopuu võitis rattaorienteerumises veteranide maailmameistri tiitli
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Priit Poopuu veteranid M40 klassi lühiraja maailmameister.
Priit Poopuu veteranid M40 klassi lühiraja maailmameister. Foto: Arbo Rae

Tänavuse aasta veteranide maailmameistrivõistlused rattaorienteerumises toimusid Portugalis. Meesveteranide M40 klassi lühirajal serveeris üllatuse selle aasta Eesti meistrivõistlustel põhiklassis hõbeda ja pronksi võitnud Järvamaa orienteerumisklubi JOKA sportlane Priit Poopuu, kes võitis maailmameistri tiitli. See on üldse esimene Eesti meesveteranide MM-tiitel rattaorienteerumises.

Orienteerumisklubi JOKA eestvedaja Paul Poopuu andis teada, et võistluste kavas oli neli võistlusala - ühisstardist sõit, lühirada, tavarada ja sprint. Priit Poopuu oli kõigil võistlusaladel medalikonkurentsis, ent suurim õnnestumine tuli lühirajal, kus võistlus 16,8 kilomeetrit pikal ja 19 kontrollpunktiga rajal kulges algusest lõpuni pinevas sekundite heitluses ja finišijoonel eraldas kullavõitjat järgevast vaid napid 7 sekundit. „Raja algusosas kaotas meie mees ühel etapil konkurentidele küll enam kui minutiga, ent edasi jätkus võrdsete heitlus. Põhikonkurent Mark Huster Austriast tegi omakorda raja lõpuosas samaväärse vea ja võistluse lõpplahendus kujunes väga pingeliseks ja tasavägiseks, ent tõi siiski kuldmedali võiduga õnneliku lõpplahenduse.”

Võistluste viimasel päeval kavas olnud sprindis, oli 7,2 kilomeetrit pikal ja 21 kontrollpunktiga rajal kiireim tšehh Jiri Stransky ajaga 16:31. Tšehhi mees oli sel päeval enamikel etappidel järjepidevalt mõne sekundiga kiireim ja võitis teenitult kulla.

Priit Poopuu kaotas konkurendile 21 sekundiga ja võitis sel alal MMi hõbemedali.

„Kahel ülejäänud distantsil tabas aga meie võistlejat ebaõnn,” lisas Poopuu. „Avapäeval kavas olnud ühisstardiga sõidus jõudis ta viimasesse kontrollpunkti pronksmedali positsioonil, ent selle läbimisel ei olnud kindel, et elektrooniline kiip fikseeris kontrollpunkti läbimise ja pöördus tagasi punkti võtma. See andis aga võimaluse austerlasel Mark Husteril napi eduga pronks endale haarata.”

Priit Poopuu nentis, et kahjuks ta ka ei teadnud, et heitlus käib pronksmedalile ja konkurent on kohe kannul ning seega ei võtnud ka riski finišeerida ning alles seejärel kiibi mahalugemisel saada teada, kas see fikseeris viimase kontrollpunkti läbimise ja tulemus läheb kirja või siis vastupidisel juhul läinuks tulemus tühistamisele.

Neljanda võistlusalana kavas olnud tavaraja võistluse rikkus Priit Poopuul seekord rehvi purunemine, mistõttu sõit jäi pooleli. (JT)

Märksõnad
Tagasi üles