T, 7.02.2023

Türi tüdrukud veetsid öö tormises metsas ja lagistasid telkides naerda

Anne Põder
, ajakirjanik
Türi tüdrukud veetsid öö tormises metsas ja lagistasid telkides naerda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Türi põhikooli viienda ja kuuenda klassi tüdrukud panid oma ellujäämisoskused metsas proovile. Hakkama pidid nad saama ka kaitseliidu suure telgi ülespanekuga.
Türi põhikooli viienda ja kuuenda klassi tüdrukud panid oma ellujäämisoskused metsas proovile. Hakkama pidid nad saama ka kaitseliidu suure telgi ülespanekuga. Foto: Dmitri Kotjuh

Eelmise neljapäeva öösel vastu reedet ulgusid Eesti kohal tugevad tormituuled, maru räsis puulatvu ja vihma sadas mõnel pool lausa risti maapinnaga. Sellistele ilmaoludele vaatamata veetsid kartmatud Türi põhikooli viienda ja kuuenda klassi tüdrukud kaks päeva ja öö oma õpetajatega metsas matkates ja ellujäämistarkusi kogudes. Ei, lapsed ei kartnud. Nad vaatasid julgelt loodusstiihiale otsa ja tundsid end sõjaväetelkides turvaliselt.

Türi põhikooli kuuenda klassi õpilane Helerin Seera ütles, et matk oli tore ja tema elu senistest matkadest teistsugune. «Erinevaks tegi selle võimalus teha otsast lõpuni kõike ise. Saime hakkama laagriplatsi ettevalmistamise, telkide ülespaneku, toidutegemise ja kõige muuga,» lausus ta.

Juba matka algus oli Helerini meelest selline, mis pani neid proovile. «Keegi ei kõndinud meil ees ega näidanud teed. Jagunesime rühmadesse ja pidime ise kokkulepitud kohta jõudma,» selgitas ta. «Teekond polnud küll pikk, kuid metsas oli kaardi järgi päris keeruline orienteeruda. Saime õnneks kõik hakkama ja jõudsime pärale.»

Märksõnad
Tagasi üles