Lions-liikumise kingitus ergutab lapsi hammaste eest hoolitsema

Järva Teataja
Copy
Hambapasta.
Hambapasta. Foto: Sille Annuk

Lions-klubid annavad täna esimese klassi lastele üle suu tervisele pühendatud kinkekotid, et teadvustada tervete hammaste mõju tervisele: vähem kui kolmandikul lastest on hambad terved.

„Lisaks kõlavale häälele kuuluvad terved ja hoolitsetud hambad minu põhiliste töövahendite hulka,“ ütles heategevusaktsiooni „Lahkus loeb“ patroon laulja Elina Nechayeva.

Kõik tänavu esimesse klassi läinud 14 038 last saavad koostöös Suukooliga valminud kingikoti, mis sisaldab hambaharja ja -pastat, Suukooli ja Lions-liikumise teabelehte, Punase Risti plaastrit ja lõvi helkurit. Kingituse eesmärk on teadvustada, et terved hambad tagavad lisaks kaunile naeratusele ka hea tervise.

Elina Nechayeva annab koos Eesti Lions Piirkonna kuberneri Siiri Rooma-Uuskülaga täna, teisipäeval, 9. novembril kell 10:30 kingitused üle Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumis (Kreutzwaldi 25) ja kell 12:00 Tallinna Ühisgümnaasiumis (Pärnu maantee 71).

„Kui ma oleksin juba esimeses klassis teadnud, kui tähtis on korrapäraselt ja õigete võtetega hammaste eest hoolitsemine, siis oleksid minu hambad veelgi paremas korras,“ lausus Elina Nechayeva.

Tartu Ülikooli Hambaarstiteaduse instituudi uuringu kohaselt leidus 2019. aastal 6-aastatste laste seas vähem kui kolmandik (28%) täiesti tervete piimahammastega lapsi. Kohest ravi vajasid 58% laste hambad ning kaariese algeid leidus 66% uuritutel. 6-aastastest lastest peseb hambaid kaks korda päevas 69%, juhuslikult 7%, ülejäänud pesevad hambaid üks kord päevas.

Haridus- ja Teadisministeerium kiitis heaks meie ettevõtmise pöörata tähelepanu laste suuhügieenile ning tuletab meelde, et laste hambaid ravitakse Eestis kuni 19. eluaastani tasuta. Kingitusega juhitakse nii laste kui ka vanemate tähelepanu, et korrapärane ning õigete võtetega suuhügieen koos hambasõbraliku toitumisega on parim viis oma tervise eest hoolitsemisel.

Eesti Lions Piirkond korraldab 8.-12. novembril lahkuse nädala, et märkida 13. novembril tähistatavat ülemaailmset lahkuse päeva (World Kindness Day), mille Eesti patroon on imeline laulja Elina Nechayeva.

Lionsklubid ühendavad inimesi, kes soovivad panustada ühiskonna heaks. Eesti Lions Piirkonda SD120 kuulub 62 klubi rohkem kui 1200 liikmega. Lions International on maailma suurimatest ja vanematest heategevusorganisatsioonidest, mille moto „Meie aitame“ (We Serve) ühendab rohkem kui 1,4 miljonit liiget.

Tagasi üles