T, 4.10.2022

Norm täis: karujahi hooaeg sai lõpu plaanitust varem

Merit Männi
, ajakirjanik
Norm täis: karujahi hooaeg sai lõpu plaanitust varem
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Karujahti saavad maakonna jahimehed pidada, kui maakonnas on teadaolevalt vähemalt kaks emakaru poegadega kahel järjestikusel aastal.
Karujahti saavad maakonna jahimehed pidada, kui maakonnas on teadaolevalt vähemalt kaks emakaru poegadega kahel järjestikusel aastal. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Oktoobriga lõppenud jahihooajal kütiti kokku 87 karu ehk jahimehed realiseerisid kogu riigi eraldatud küttimismahu.

Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul realiseeriti eraldatud küttimismaht kiirelt, mis näitab seda, et karude asurkond on heas seisus. „Karujaht lõpetati praktiliselt poole hooaja pealt, sest riigi poolt ette antud küttimismaht sai täis. Karudel läheb viimastel aastatel hästi, seda näitavad ka jahimeeste tihenenud kohtumised mesikäppadega ning nende sage esinemine rajakaamerates,“ selgitas Korts.

Esimese küttimismahu osana anti keskkonnaameti poolt küttimisluba 82 karule. Seejärel eraldati juurde septembris teises osas kokku nekli reservluba, mis läksid Harju-, Lääne-Viru ja Järva maakondadesse ning ühe karu küttimise luba eraldati Rapla maakonda, kuna seal oli probleem mesitarusid lõhkuva isendiga.

Märksõnad
Tagasi üles