Luigepoeg ja koskel ootavad abi

Noor kühmnokkluik on väikesele kosklale nagu suurem vend, kellelt külmal maal kaitset otsida. Koos on nad Paide tehisjärvel veetnud juba mitu päeva. FOTO: Dmitri Kotjuh

Paide tehisjärvel on juba mitu päeva köitnud inimeste tähelepanu kummaline linnupaar: kühmnokkluik ja väikekoskel. Mõlemad peaksid olema praegu soojal maal, kuid selle asemel otsivad nad kaanetanud järvelt viimaseid vabu veesilmi, et kusagilt toitu saada ja elus püsida.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eesti metsloomaühingu juhatuse liige Virge Võsujalg ütles, et on saanud teateid tehisjärvel elutsevatest luikedest juba mitme nädala jooksul. Tema teada oli esialgu luiki rohkem. Nad tulid sinna terve perega, olid täiskasvanud valged luiged ja kaks-kolm pruuni-hallisulelist poega. «Kui mina vaatamas käisin, nägin elujõus valget luike, kes tundus olevat igati rändevõimeline,» sõnas ta.

Sel nädalal hakkasid Võsujalani jõudma teated üksikust luigest, kellele polnud järvel vaba vett enam kuigi palju alles jäänud. «Kui ma temast pilte nägin, siis sain kohe aru, et see on üksik teistest maha jäänud sellekevadine luigepoeg. Selline noor isend ei elaks üksinda seal talve üle,» lausus ta.

23.11.2021 27.11.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto