R, 24.03.2023

Paide linnameeskonna koostöö Zahovaikoga jõuab lõpule

Tiit Reinberg
Paide linnameeskonna koostöö Zahovaikoga jõuab lõpule
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Paide linnameeskonna peatreener Vjatšeslav Zahovaiko.
Paide linnameeskonna peatreener Vjatšeslav Zahovaiko. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Jalgpalliklubi Paide linnameeskond andis teada, et peatreener Vjatšeslav Zahovaiko tänavuse hooaja järel selles ametis enam ei jätka.

2016. aasta lõpust Järvamaa esindusklubi juhendanud Zahovaiko käe all tegi Paide 2020. aastal debüüdi eurosarjas ning võitis kahel viimasel hooajal medali – 2020. aastal hõbeda ja tänavu pronksi.

Zahovaiko viide aastasse mahuvad amatöörvõistkonna kasvamine profimeeskonnaks, Paide linnameeskonna areng Eesti tippklubiks, eurosarja jõudmine ning mitmete välismängijate arendamine ja nende üleminekud tugevamatesse liigadesse.

Zahovaiko juhendab Paide Linnameeskonda peatreenerina nii eeloleval pühapäeval FC Flora vastu kui ka 5. detsembri viimase vooru kodumängus Nõmme Kaljuga.

Paide linnameeskonna president Veiko Veskimäe ütles, et nad on viimase viie aasta jooksul viinud ellu olulise peatüki klubi strateegias, arendanud nii klubi organisatoorset võimekust, kui teinud olulise arengu ka esindusmeeskonna näol. „Kui Meelis Rooba juhtimisel sai Paidest vaieldamatult parim amatöörvõistkond, siis Slava ülesandeks sai viia Paide Premium liiga tippu. Täna võime öelda, et see missioon on edukalt ellu viidud,“ rääkis Veskimäe. „Oleme selle aja jooksul koos kogenud hulga imelisi hetki, mis on liitnud ja oluliselt kasvatanud ka klubi kogukonda. Samas on peatreeneriamet ka väga nõudlik, ning see läbi loob paratamatult fooni, kus ühel hetkel on järgmiseks käiguks vaja uut värskust. Paide linnameeskond jääb alatiseks klubiks, kus Slava peatreenerina alustas. Täname südamest Slavat tehtud töö eest ja soovime head minekut nii kaheks viimaseks mänguks, kui ka kogu tema edasiseks karjääriks peatreenerina!”

Vjatšeslav Zahovaiko tõdes, et need on olnud tema elus erilised viis aastat. „Teekond on olnud raske, konarlik, aga järjepidev ning sihikindel. Olen uhke tehtud töö üle. Vundament, millelt edasi minna on tugev ja lootustandev. Eriline tänu klubi juhtkonnale Veikole, Erkkole, Margusele, Jaanusele ja Gerdile piiramatu usalduse ja toetuse eest. Iga alustav treener vajab aega ja toetust.

Kogu südamest tänan mängijaid, kes aitasid mind sellel teekonnal kasvada. Tänu nendele meestele olen omandanud hindamatuid teadmisi ja, mis kõige olulisem, olen leidnud oma mängufilosoofia ja -stiili millele jään ka edaspidi truuks.“

Zahovaiko lõpetas eduka mängijakarjääri 2016. aastal Paide linnameeskonna ridades ning võttis seejärel üle Paide peatreeneri tooli Meelis Roobalt.

Märksõnad
Tagasi üles